Pierwsza hybryda Lamborghini w wersji roadster. Niezwykła odsłona Siana

Sian to pierwsza hybryda z Sant’Agata. Teraz przyszedł czas na wersję roadster. Powstanie zaledwie 19 egzemplarzy najmocniejszego kabrioleta w historii marki.
7.jpg

Trzon nowego Siana nie różni się od pierwowzoru. Również jest napędzany 6,5-litrowym wolnossącym silnikiem V12, który jest wspomagany elektryczną jednostką. Ich łączna moc 819 koni mechanicznych, pozwala to rozpędzić samochód do 350 km/h. Setka na liczniki pojawia się w 2,8 sekundy.

CZYTAJ TAKŻE: FURA NA DZIEŃ DZIECKA. LEGO ZBUDOWAŁO LAMBORGHINI SIAN

Auto zelektryzowało publiczność nie tylko hybrydowym silnikiem, ale designem. Ostre krawędzie, spojler, załamania – wszystko to wyglądało jak plakat w pokoju rozmarzonego nastolatka w latach 90. Co ciekawe, Lamborghini Sian nie ma biegu wstecznego – do cofania używany jest wyłącznie silnik elektryczny.Taki też jest Sian w wersji bez dachu -  futurystyczny i drapieżny. Zaprezentowany model został pomalowany lakierem w kolorze Blu Uranus, jednak producent zapewnia o możliwości personalizacji. W sumie za 3,5 mln euro, czyli ponad 15 mln złotych, byłoby fajnie móc wybrać barwę karoserii.

Sian w podstawowej wersji został wyprodukowany w 63 egzemplarzach, co miało upamiętniać datę powstania marki – 1963 rok. Lamborghini zapowiedziało, że powstanie 19 sztuk modelu roadster. Wszyscy, którzy nie zdążą się załapać na limitowaną serię, będą mogli pocieszyć się jachtem inspirowanym Sianem. Oczywiście za grube miliony. 
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Lamborghini Czwartek 09.07.2020