Peugeot 3008

Świetny samochód dla całej rodziny. Szczególnie w testowanej wersji. Silnik diesla 150 KM i bogate wyposażenie.

Peugeot 3008

RODZINA
Peugeot oferuje samochód, który świetnie sprawdzi się w mieście, a także podczas dłuższych wypraw z całą rodziną. Samochód zapewnia naprawdę dużo miejsca. Z przodu rodzice, z tyłu dwójka dzieci, w bagażniku walizki. Z uwagi na obecność żony i dzieci zapewne będzie to dużo walizek. Bez obawy, Peugeot 3008 wszystko powinien pomieścić. Zacznijmy od przedziału pasażerskiego. Kierowca ma do dyspozycji bogato wyposażony pulpit sterowniczy. Mnóstwo przycisków i opcji, w zdecydowanej większości bardzo przydatnych - kilka ciekawszych opiszę w dalszej części. Jedzie się naprawdę wygodnie. Silnik pracuje cicho i jest wystarczająco dynamiczny do rodzinnej jazdy. Wygodne skórzane fotele zapewniają komfort wszystkim pasażerom. Do dyspozycji jest mnóstwo dużych i przydatnych schowków. Nawet mali pasażerowie z tyłu znajdą sprytnie ukryte schowki pod podłogą. Jak mowa o tylnej kanapie warto wspomnieć o niezłym centrum multimedialnym z ekranami w zagłówkach przednich foteli. Mogą wyświetlać niezależne od siebie obrazy. Przykładowo jeden może służyć do wyświetlenia gry z konsoli, drugi natomiast do obejrzenia filmu na DVD. Na wyposażeniu 3008 znalazły się dwa zestawy dobrej klasy słuchawek, które dzięki podłączeniu poprzez Bluetooth zapewniają dźwięk dla każdego z dwóch pasażerów oddzielnie, jednocześnie nie przeszkadzając pasażerom z przednich foteli. Krótko mówiąc dzieciaki masz z głowy. Całą podróż będą w swoim świecie, oglądając filmy czy grając w swoje ulubione gry.
Z przodu także znajduje się 7 calowy kolorowy wysuwany ekran, który służyć może do oglądania DVD. Jednak z uwagi na bezpieczeństwo podczas jazdy obraz znika, aby nie rozpraszać kierowcy. Oczywiście wyświetla wtedy do wyboru mapę GPS, radio, funkcje telefonu czy mnóstwo innych informacji.
Nad głowami znajduje się wielki panoramiczny szklany dach, który jednym przyciskiem możesz zasłonić. Cały przedział pasażerski zapewnia dużo rozrywki oraz komfortu wszystkim pasażerom.

CZAS WOLNY
3008 to także świetne rozwiązanie dla osób aktywnych. Możesz na przykład wyskoczyć w weekend z dziewczyną na rowery. Składając oparcia tylnych foteli kładziesz dwa rowery zdejmując jedynie przednie koła, które możesz schować w dolnej części bagażnika. Umożliwia to podwójna podłoga. Dodatkowa jest ona regulowana. Dość prostym ruchem możesz umieścić ją wyżej, tworząc dwie, słusznych rozmiarów przestrzenie.
Sposób przetestowany, polecam połączyć frajdę z jazdy 3008 ze zdrowym trybem życia.  

CIEKAWOSTKI W WYPOSAŻENIU
Nie wiem czy przetestowałem wystarczająco wszystkie, ale wymienię kilka z nich które zdecydowanie uznałem za przydatne.
Futurystycznie wyglądający szklany wyświetlacz HUD pokazujący prędkość i zalecany dystans do poprzedzającego pojazdu. Nie zmusza Cię do zerkania na zegary przed kierownicą. Wyświetla informacje na przedniej szybie, co umożliwia stałe kontrolowanie prędkości.
Asystent ruszania na wzniesieniu. System „przytrzymuje” samochód w momencie ruszania na wzniesieniu tak, aby w czasie zdejmowania nogi z hamulca i naciśnięcia pedału gazu samochód nie potoczył się do tyłu.
Składanie tylnych foteli z pozycji bagażnika. Pociągniecie za dźwignie umieszczone w bocznych ścianach sprawia, że fotele kładą się tworząc idealnie równą podłogę dając przestrzeń o pojemności 1 241 litrów.
Oświetlenie bagażnika jest jednocześnie wyjmowaną latarką.
System naprawczy przebite koło. Nie ma zapasu dzięki temu zyskujemy więcej miejsca.
Dobry system GPS m.in. z opcją wyświetlania na mapie dodatkowego komunikatu o zbliżającym się manewrze za strzałką kierunkową oraz precyzyjnie określonym dystansem do planowanego manewru.
Rozwinięta wersja systemu ESP. Pokrętło znajdujące się pomiędzy przednimi siedzeniami umożliwia wybór opcji jazdy w różnych warunkach. Do wyboru są: śnieg, piasek off-road, ESP off oraz tryb normalny.

META
Generalnie stwierdzam, że testowany Peugeot 3008 to samochód wielofunkcyjny, komfortowy, przyjazny w użytkowaniu. Umożliwiający podróż z rodziną czy przyjaciółmi, ze znaczną ilością bagażu i nie tylko po utwardzonych drogach. Mimo, że nie jest to terenowy samochód świetnie sprawdza się w terenie poza miastem czy podczas parkowania na wysokich krawężnikach w mieście.Dodał(a): Rafał Poniedziałek 13.06.2011