Parkingowa bitwa

Najnowsze badania dowodzą, że baby kręcą lepiej! A dokładniej – kręcą kółkiem na parkingu.
baby na parkingu.jpg


Badania brytyjskiego operatora parkingowego NCP, dowodzą, że kobiety dokładniej parkują swoje auta. Udowodnili to na swoich specjalnie zaprojektowanych obiektach. Co prawda zajmuje im to więcej czasu, ale stają zazwyczaj na środku wydzielonego miejsca, a przede wszystkim są bardziej efektywne w wyszukiwaniu przestrzeni, gdzie można się wcisnąć.

Różnica między niewiastami, a nami polega na tym, że białogłowe lepiej zajmują pozycję przed wjazdem. Co dziwi – wolą parkować od tyłu, by mieć lepszy start po zakupach. Zniecierpliwieni faceci natomiast, chcą jak najszybciej mieć całą procedurę za sobą i brną maską do przodu. Co więcej, tylko 29% badanych korygowało swoją pozycję, w porównaniu do 56% kobiet. Robili to tym rzadziej, im częściej w ich aucie znajdowała się dziewczyna. Na tym polu również lubimy się popisywać.

W poszukiwaniu wolnego miejsca górą są kobiety, gdyż mężczyźni zbytnio spieszą się przemierzając parkingi. Jednak tu panowie, w przełożeniu na całe swoje życie oszczędzają aż trzy dni. Płci pięknej zabiera to 12 dni żywota.

Najwidoczniej jesteśmy jednak lepsi w autoprezentacji i przechwalaniu się za kółkiem, w co wierzą kobiety. Słabo bowiem wierzą w siebie – tylko 18% badanych niewiast twierdziło, że radzą sobie lepiej od samców.
Uznajemy dane, lecz nie porażkę! Kobiety oszukują - częściej od nas uprawiają shopping, do którego rozgrzewką jest polowanie na wolne miejsce parkingowe!

Dodał(a): gianni Środa 23.05.2012