Oto nowy samochód Bonda. Tym autem będzie jeździł 007

Wiadomo, że nie ma filmów o Bondzie bez pięknych kobiet i szybkich samochodów. A gdy furę z najnowszego filmu o agencie 007 prezentuje jedna z najseksowniejszych dziennikarek motoryzacyjnych świata, to naprawdę nie ma nic lepszego.
supercar.JPG

Aston Martin Valhalla to długo zapowiadany supersamochód, który ma pojawić się w najnowszym filmie o przygodach agenta Jej Królewskiej Mości.

CZYTAJ TAKŻE: ZOBACZ CZTERY SAMOCHODY NOWEGO BONDA

Samochód powstał w ramach współpracy brytyjskiej marki i Red Bull Racing i jest nazywany „Synem Valkyrie”, ponieważ zastosowano w nim wiele technologicznych rozwiązań użytych wcześniej w modelu Valkyrie z 2019 roku. Co ciekawe, niektóre z części samochodu wyprodukowała NASA.


Pod maską znajduje się doładowany benzynowy silnik V6. Kierujący ma do dyspozycji ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów i 986 KM. To wszystko sprawia, że setka na liczniku pojawia się w 2,5 sekundy. Maksymalna prędkość samochodu to 350 km/h.

Jak należało się spodziewać, samochód zostanie wyprodukowany w ramach limitowanej serii, a to oznacza, że do kupujących trafi zaledwie 500 egzemplarzy. Co więcej, wszystkie egzemplarze zostały już zamówione, a cena każdego z nich to ok. 12,5 mln złotych.

ZOBACZ GALERIĘ: MUSTANG Z FILMU BULLITT 


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. YouTube Czwartek 30.01.2020