Online czy stacjonarnie? Gdzie kupować części samochodowe?

Naprawa samochodu nie zawsze musi wiązać się z zakupem nowych części w autoryzowanym serwisie obsługi pojazdu. Wiele elementów można bowiem zastąpić wysokiej jakości zamiennikami. Części zamienne znajdziemy w sklepach stacjonarnych i w sieci. Gdzie dostaniemy je najtaniej?
gdzie-kupowac617.png
W ASO bez wątpienia kupimy części najłatwiej, lecz także najdrożej. Wystarczy podać numer VIN samochodu, by dostać właściwe elementy gwarantowanej jakości. Niestety, to zwykle bardzo kosztowny sposób zakupu. Sporo zaoszczędzimy, decydując się na części zamienne. Można tak kupić podzespoły równie dobre co oryginalne, za to w zdecydowanie niższej cenie.

Tradycyjne sklepy dla wytrwałych
W niemal każdej większej miejscowości znajduje się sklep motoryzacyjny, który zaopatruje lokalnych mechaników i osoby samodzielnie dokonujące napraw auta. Nie jest to jednak najwygodniejszy sposób kupowania, gdy ktoś mieszka daleko. Ponadto w ofercie sklepu stacjonarnego od ręki dostępne są wyłącznie najczęściej kupowane podzespoły, a pozostałe są sprowadzane na zamówienie w ciągu kilku dni. W niektórych przypadkach przyjdzie użytkownikowi poczekać nawet do tygodnia, więc naprawa nie zostanie wykonana zbyt szybko, a uczucie frustracji będzie tylko narastać.

Firmy motoryzacyjne dostarczające części samochodowe stale pracują jednak nad zwiększeniem swojego udziału w rynku. Sprzedaż internetowa, która w ciągu ostatnich lat znacznie wzrosła, to bardzo ciekawa alternatywa dla sklepów stacjonarnych. Czy lepiej kupować części online?

Wygodnie, szybko i taniej

Internetowe sklepy motoryzacyjne posiadają silną pozycję na rynku. W sieci zaopatrują się obecnie zarówno warsztaty, jak i klienci indywidualni. Internauci cenią sobie przede wszystkim łatwość i wygodę, z jaką wyszukuje się interesujące ich części zamienne. Nie trzeba jechać do sklepu stacjonarnego, by pośród wielu produktów wyszukać ten, który trzeba kupić, a potem jeszcze czekać w długiej kolejce. Dlatego im więcej możliwości wyszukiwania konkretnych części, tym lepiej. Produkty mogą być wyszukiwane po nazwie, parametrach, dostępności, kompatybilności z danymi samochodami itd. W przypadku problemów w doborze odpowiedniej części, zawsze można skontaktować się z konsultantami danego sklepu, którzy są do naszej dyspozycji na każdym etapie zakupów. Wystarczy, że opiszemy dany produkt.

Dzięki sklepom internetowym klienci indywidualni mają możliwość samodzielnego zamówienia potrzebnych do samochodu części i komponentów w odpowiedniej dla siebie cenie. Ponadto internetowe sklepy  motoryzacyjne, sprzedając części zamienne, często udzielają wielu zniżek i rabatów sięgających nawet 40 proc. ceny rynkowej. Zakupy online ułatwia także fakt, że sklepy internetowe często specjalizują się w sprzedaży określonego typu akcesoriów samochodowych np. sklepy z amortyzatorami, częściami hamulcowymi, sklepy z wycieraczkami bądź sprzęgłami i kołami zamachowymi. Wysoka specjalizacja gwarantuje użytkownikom, że potrzebne części będą dostępne od ręki. Jak widać, oszczędność czasu i
pieniędzy w jednym.

Nie kupuj w ciemno
Pamiętajcie, by części samochodowe kupować z pewnego źródła. Rynek części zamiennych jest bowiem bardzo bogaty i niekiedy sprzedawcy w okazyjnych cenach oferują elementy niskiej jakości sprowadzane z Chin. Jedynie zamienniki markowe są godne polecenia – najlepiej, gdy pochodzą od firmy, która dostarcza je do tzw. pierwszego montażu tj. Bosch, Valeo – radzi ekspert lidera sprzedaży części w Polsce, sklepu iParts.pl. Odradzamy zatem zakup najtańszych zamienników, bowiem szkoda Waszych pieniędzy!

Dodał(a): artykuł powstal we wpsolpracy z marką iParts.pl Wtorek 24.11.2015