Odlotowy skuter

Firma Yamaha uznała, że świat skuterów potrzebuje... skrzydeł. Zobacz szaloną wizję Japończyków, a nigdy już nie będziesz chciał wsiąść na swą Vespę albo Motorynkę

_Yamaha_04_gen_skrzydla_z.jpg

Oto koncepcyjny skuter, który z każdej perspektywy wygląda niczym 1 000 000 dolarów (lub, jeśli wolisz, jak 110 000 000 jenów japońskich).

Yamaha o tajemniczym kryptonimie 04 Gen, zaprezentowana została właśnie na wietnamskich targach motoryzacyjnych w Ho Chi Minh, to naprawdę gustowne połączenie ponadczasowych chromów i skóry z elementami wykonanymi z półprzezroczystego, przydymionego plastiku.

yamaha-2016-04gen-concept-scooter-3.jpg

Inżynierowie z Kraju Kwitnącej Wiśni postanowili zrezygnować z tradycyjnych zegarów, zastępując je smartfonem.

yamaha-2016-04gen-concept-scooter-2.jpg

Choć twórcy tego pojazdu nie podają na razie jego parametrów technicznych, to w gruncie rzeczy taka wiedza nie jest nam potrzebna: do zachwycania się 04 Genem w zupełności wystarczą nam tylne panele, które można rozkładać niczym skrzydła. Czy to elementy potrzebne i w jakikolwiek sposób użyteczne? Niekoniecznie. Jednak oszałamiają, a to przecież w zupełności wystarczy. 

yamaha-2016-04gen-concept-scooter-4.jpg

Z niecierpliwością czekamy na dzień, w którym Yamaha zdecyduje się na wprowadzenie takiego jednośladu do produkcji seryjnej. Wówczas każdy z nas będzie mógł wyglądać niczym rycerz husarii, lub też jeździec na grzbiecie mitycznego Pegaza.

No, chyba że skuter podkradnie narzeczona – wówczas będzie się na nim prezentować jak seksowna Daenerys Targaryen z „Gry o Tron”, dosiadająca skrzydlatego smoka.

Zobacz wideo:


Dodał(a): Michał Jośko/ fot.: mat. prasowe Piątek 15.04.2016