Od 1 lutego 2018 r. zapłacisz mandat drogowy kartą płatniczą

Polska policja w końcu idzie z duchem czasu. Od 1 lutego 2018 r. funkcjonariusze drogówki będą wozić ze sobą terminale płatnicze, tak by kierowcy mogli opłacać mandaty kartą płatniczą.
303-151789.jpg

Koniec z nieopłaconymi mandatami zalegającymi przez miesiące w twoim schowku w samochodzie. Od teraz będziesz mógł bowiem zapłacić karę zaraz po tym, jak ją otrzymasz.

Na mocy Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku m.in. polska drogówka otrzymała możliwość wożenia ze sobą terminali płatniczych, tak by wszyscy ukarani kierowcy mogli zapłacić mandat od razu, na miejscu (do tej pory jedyną możliwością było przelanie odpowiedniej kwoty na wskazany numer rachunku).

Ułatwi to sprawę nie tylko polskim kierowcom, ale także obcokrajowcom, którzy nie zawsze mają przy sobie polską walutę podczas zatrzymań drogowych.

Od 5 stycznia 2018 r. terminale miała przy sobie jedynie drogówka w Opolu, jednak od 1 lutego 2018 r. urządzenia te będą na wyposażeniu funkcjonariuszy w całej Polsce. Jak na razie policjanci otrzymali 2000 terminali płatniczych.

Radzimy więc zwiększyć limity płatności na waszych kartach. W końcu za jedno przewinienie można dostać nawet 5 stów mandatu.

ZOBACZ TEŻ OFERTĘ KUPNA POLSKIEGO RADIOWOZU:Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. policja.pl