Nowy Renault Scenic

To popularne auto rodzinne, które zyskało wielu zwolenników w całej Europie. Testowy model wyposażony był w nowa jednostkę silnikową Diesla o pojemności 1.6 i mocy 130KM. III generacja po face-liftingu, zwolennikom francuskiego, designu może przypaść do gustu. Wygląda interesująco, a wnętrze jest naszpikowane elektroniką.
Nowy Renault Scenic.jpg


NOWOCZEŚNIE I RODZINNIE
Renault Scenic jest z założenia autem rodzinnym. Przewiezie wygodnie 5 osób i niemało bagażu. Jak ktoś w dzieciństwie lubił bawić się klockami, to z pewnością doceni modułowość tego samochodu. Pomyślany jest tak, aby maksymalnie ułatwić załadunek w przestrzeni bagażowej. Każde z 3 tylnych siedzeń składa się oddzielnie, zapewniając dowolną konfigurację bagażnika. Aby ułatwić położenie środkowego fotela, można w prosty sposób przesunąć cały segment środkowy mieszczący się pomiędzy przednimi fotelami. Moduł pełni rolę podłokietnika, schowka oraz miejsca gdzie umieszczono okrągły joystick z przyciskami do obsługi GPS. Tylna część przednich foteli wyposażona jest w rozkładane stoliki znane nam z samolotów. Można postawić laptop, rozłożyć zabawki, czy umieścić napój w specjalnym otworze. A niewielka kieszeń może być świetnym miejscem na schowanie telefonu czy innego niedużego przedmiotu. Żeby móc milej spędzać z tyłu czas można zasłonić okna ciemnymi roletami. Cały koniec wnętrza auta może być obserwowany przez kierowcę i pasażera na przednim fotelu dzięki specjalnie wysuwanemu lusterku.

MAŁA OPERETKA
Znak marki Bose na progach i przednich błotnikach zwiastował niesamowite doznania muzyczne w jego wnętrzu. Scenic z takim nagłośnieniem stawał się małą salą koncertową. Nasze testowe auto dbało także o jakość powietrza we wnętrzu. Air quality sensor po wjeździe samochodu w strefę zanieczyszczonego powietrza powodował automatyczne przejście do trybu zamkniętego obiegu. Czujnik miał co robić na zatłoczonych ulicach, a o wynikach jego pracy można było się przekonać widząc wyświetlane grafik samochodu z małą lub dużą chmurką oznaczającego zanieczyszczone powietrze lub z listkiem będącym symbolem czystego powietrza.

WIELKI ELEKTRONIK
Jak na nowoczesny samochód przystało, Scenic wyświetla wszystko elektronicznie. Nie ma klasycznych zegarów ze wskazówkami. Prędkość, obroty, poziom paliwa oraz inne dane wyświetlane są na wielkim ekranie. Sposób wyświetlania podawanych danych, kolorystykę można sobie wybrać samemu. Tuż obok, po środku mamy do dyspozycji kolejny wyświetlacz. Tym razem służącym między innymi do pokazywania mapy GPS. Ten samochód rozpieszcza kierowcę - asystując przy zmianie biegów pokazuje czy powinniśmy wrzucić wyższy bieg, czy go zredukować. Nie pozwala także abyśmy denerwowali się, że samochód stoczy się do tyłu, chcąc ruszyć na wzniesieniu. Przez kilka sekund elektronicznie zaciąga hamulec pokazując animowaną grafikę na wyświetlaczu. Można wtedy bezpiecznie i bez zbędnego pośpiechu przełożyć stopę z hamulca na pedał gazu i bezpiecznie ruszyć.

SUFLER
Jeśli jesteśmy zmęczeni monotonną jazdą po autostradzie, których mamy przecież coraz więcej, naciskamy przycisk przy lusterku uruchamiając asystenta pasa ruchu. Każde najechanie na linię na jezdni, bez użycia kierunkowskazu aktywuje alarm głosowy. Oczywiście Renault Scenic także pomoże nam przy parkowaniu. Dzięki czujnikom z przodu i z tyłu auta, oraz kamerze cofania, każde parkowanie to przyjemność, nawet na niewielkich przestrzeniach.

Renault Scenic potrafi rozpieszczać wszystkich użytkowników. Kierowcę poprzez niesamowita ilość udogodnień, jakie oferuje dla podniesienia komfortu i bezpieczeństwa oraz wszystkich pasażerów zapewniając im wygodną podróż. Jest niezwykle przyjazny i funkcjonalny. Zdaje egzamin w jeździe po mieście, ale także w dłuższych trasach. Poszukaj samochodu idealnie dopasowanego do Ciebie!

Dodał(a): Rafał Piątek 20.07.2012