Nowy Polonez 2015 - GALERIA

Trzech fanów rodzimej motoryzacji twierdzi, że Polacy zasługują na swój budżetowy, ale nowoczesny samochód i przedstawiają model Nowego Poloneza 2015 oraz jego parametry.
polonez-2015-otw.jpg

Podczas krakowskich targów Motor Show, trwających w dniach 23 – 24 maja, trzech pasjonatów polskiej motoryzacji zaprezentowało model Nowego Poloneza 2015 w skali 1:20. Egzemplarz wydrukowali w technologii druku 3D. Nie wiadomo jeszcze kiedy powstanie prototyp w skali 1:1, a tym bardziej nie jest możliwa do określenia data zjazdu z taśmy produkcyjnej pierwszego egzemplarza.

Paweł Ziarecki mieszka we Włoszech, ale ma silne polskie korzenie. 23-latek projektował już koncepty Ferrari i Alfa Romeo. Tym pierwszym Włosi byli zachwyceni. Teraz wziął się za projekt patriotyczny. Pomagają mu w tym Damian Śliwa i Przemysław Troć. Mówią, że Polacy zasługują na swoje auto, a to było kultowe.Póki co chłopaki zabiegają o fundusze na budowę pełnowymiarowego prototypu i szukają podmiotów chętnych do współpracy przy produkcji kultowego wózka. Podobno jest wielu zainteresowanych, a rozmowy i negocjacje wciąż trwają.

Panowie Chcą stworzyć nowoczesnego Poloneza, który będzie w zasięgu budżetu przeciętnego Polaka. Zamysł ambitny. Tym bardziej, że wszystkie podzespoły mają pochodzić znad Wisły. Cena ma być przystępna dzięki rezygnacji z wyposażeniowych fajerwerków. Jednak wygląd zewnętrzny jest bardzo ekskluzywny i dynamiczny. W planach są trzy wersje nadwozia: coupe, sedan i kombi.

Nowy Polonez 2015 - dane techniczne:
Liczba drzwi - 4
Liczba miejsc siedzących - 5
Pojemność baku - 60l
Średnica zawracania - 11,4
Silnik:
Pojemność skokowa - 1800cm3
Moc silnika - 150KM
Max moment obrotowy - 180Nm
Liczba cylindrów – 4

Data premiery i cena nie są jeszcze znane.


Dodał(a): Rich Giański / fot.: polonez2015.pl Czwartek 28.05.2015