Nowy Ariel Atom 3S!

Nowy Ariel Atom jest jeszcze szybszy, bardziej zwinny i zadziorny. Dodatkowo w najnowszym modelu amerykańskiej firmy TMI AutoTech tym razem dostanie fabryczną szybę przednią.
atom-3s.jpg

Ariel Atom 3S wygląda jak niedokończony kit car. Jakby ktoś zapomniał założyć mu istotnych elementów nadwozia w postaci blaszanego albo węglowego poszycia. Klatka stanowiąca istotę konstrukcji pokazuje wiele elementów anatomicznych tego pojazdu, co jest świetną okazją, by zobaczyć jak działa bolid na najwyższych obrotach.

Najnowsza wersja jednego z najbardziej dynamicznych aut na świecie dostała turbodoładowany silnik i-VTEC Hondy o pojemności 2,4 litra. Jego piórkowa masa 612 kg i poprawiona charakterystyka napędu oraz zwiększona do 365 KM moc pozwala rozpędzić Atoma do setki poniżej 2,8 sekundy! Prędkość maksymalna nie robi większego wrażenia, bo do 250 km/h można rozpędzić się nawet rodzinnym Passatem, ale w małej torpedzie z Ameryki chodzi o jej możliwości jezdne.Możliwy do dostosowania do własnych preferencji system kontroli trakcji, regulowane zawieszenie, które sprawia, że auto przykleja się do jezdni oraz potężne sportowe hamulce – te wszystkie elementy pomagają Atomowi 3S rozrywać powietrze na torze. Pomoże też w tym ultraszybka, opcjonalna skrzynia biegów z sześcioma przełożeniami sterowana za pomocą łopatek przy kierownicy.

Żeby nie łapać komarów w zęby i nie deformować sobie twarzy przy większych oporach powietrza, tym razem TMI AutoTech będzie montowało fabrycznie przednie szyby. Zamiast klasycznej deski rozdzielczej i wskaźników, Ariel Atom 3S będzie miał wyświetlacz LCD. Wszystko za kwotę od 89 750 dolarów.

belka-autostuff_2.jpg

Dodał(a): fisci Poniedziałek 20.10.2014