Nowe przepisy. Łatwiej stracisz prawo jazdy

Od lipca wejdą w życie nowe regulacje dotyczące pierwszeństwa pieszych. Oprócz nich pojawią się kolejne przepisy, które sprawią, że utrata prawa jazdy będzie prosta jak nigdy dotąd.
iStock-636889420.jpg

Bezwzględne pierwszeństwo pierwszych, czyli konieczność ustąpienia zanim jeszcze wejdą na przejście, to temat, który od dawna budzi skrajne emocje. Z informacji przekazanych przez Ministerstwo Infrastruktury wynika, że od lipca długo zapowiadane zmiany staną się rzeczywistością.

CZYTAJ TAKŻE: PODRÓŻOWANIE AUTEM A KORONAWIRUS. KIEDY POLICJA MA PRAWO WYSTAWIĆ MANDAT

Do pakietu nowych przepisów dołączą jeszcze dwa zapisy. Pierwszy z nich dotyczy ujednolicenia limitu prędkości w terenie zabudowanym. Ustawodawca wymaga szczególnej ostrożności nie tylko od kierujących, ale również od niezmotoryzowanych uczestników ruchu, którzy już podczas podchodzenia do przejścia będą zobowiązani do zachowania najwyższej ostrożności. 

Zgodnie z nowymi założeniami, niezależnie od pory dnia w terenie zabudowanym ma obowiązywać ograniczenie do 50 km/h. Wcześniej w godzinach 23:00-5:00 limit ustalony był na poziomie 60 km/h

Trzecią nowością w Kodeksie Ruchu Drogowego będzie kara utraty prawa jazdy na trzy miesiące za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h również poza terenem zabudowanym. W praktyce oznacza to, że prawo jazdy będzie można stracić dosłownie wszędzie. 


ZOBACZ GALERIĘ: BUGATTI CENTODIECI - MUSISZ BYĆ RONALDO, ŻEBY JE KUPIĆ

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Piątek 17.04.2020