Nowe BMW. Najmocniejsze seryjne auto marki

M8 Gran Coupé został zaprezentowany w sieci. Na zdjęciach widać, że samochód łączy w sobie sportowy charakter i elegancję klasycznej limuzyny.
bmw

Design nowego samochodu z logo niemieckiej marki jest drapieżny, ale nie wulgarny. Szeroki rozstaw osi nadaje pojazdowi sportowych proporcji, natomiast elegancja linia nadwozia podkreśla luksusowy styl samochodu. Wyczynowego ducha podkreślają też duże wloty powietrza w przednim pasie oraz wyrazista ramka atrapy chłodnicy. 
Maszyna napędzana jest 8-cylindrowym silnikiem o pojemności 4,4 l i mocy 625 KM. To sprawia, że M8 Gran Coupé jest najmocniejszym samochodem w seryjnej produkcji BMW. Auto osiąga setkę w 3,2 sekundy, natomiast podwojenie tej wartości zajmuje 11 sekund. W zależności od wersji, kierowca będzie miał też możliwość zmiany brzmienia silnika, a to dzięki wbudowanym przepustnicom spalin. Więc oprócz przyjemności prowadzenia, trzeba przygotować się również na wrażenia dźwiękowe. 

Wnętrze samochodu podkreśla jego sportowy charakter. Fotele i kierownica są skórzane a czerwone świetlne akcenty nadają całości charakteru. Kabina pasażerska jest zwieńczona imponującym panoramicznym dachem.Samochód ma trafić do sprzedaży w 2020 roku, ale dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. BMW M8 Gran Coupé zostało zaprojektowanie głównie z myślą o amerykańskim rynku, dlatego cena – która wciąż pozostaje obiektem spekulacji – podawana jest w dolarach. Nieoficjalnie mówi się o tym, że nabywca nowego modelu BMW będzie musiał wysupłać ok 130 tys. dolarów, czyli ponad pół miliona złotych.


ZOBACZ TAKŻE: NAJCZARNIEJSZY SAMOCHÓD ŚWIATA. JEDYNE TAKIE AUTO


Dodał(a): Adam Barabasz/ fot. BMW Środa 09.10.2019