Nowa Yamaha - ciemna strona Japonii

Fani motocykli dostają na lato prezent: nowy motocykl Yamaha z rodziny MT – MT-9 Street Tracker. Inspiracją dla jego twórców były jednoślady typu scrambler i – zdaniem producenta – został stworzony dla kierowców poszukujących silnych emocji oraz indywidualizmu i motocykla o wyszukanym, sportowym wyglądzie z odrobiną stylu retro.
motocykle Yamaha


Maszynę wyposażono w całą gamę specjalnie zaprojektowanych, wysokiej jakości części z aluminium i karbonu, sprawiających, że Street Tracker zyskał odrębny, inspirowany wyścigami wygląd i wyróżnia się na ulicy. Przód motocykla ma krótki, karbonowy błotnik z aluminiowymi podpórkami, a nowa, aluminiowa tablica numerowa nad reflektorem zapewnia ochronę przed wiatrem. Zwraca uwagę unikalne, matowe czarne malowanie ramy i nadwozia, które komponuje się z równie czarnym, matowym 3-cylindrowym silnikiem z głowicą w kolorze brązowym. Ciemnobrązowe koła kontrastują ze złotym widelcem upside-down. Zaokrąglony zbiornik paliwa w kolorze szarym matowym ma podkładki pod kolana, a kanapa jest obita brązową skórą na wierzchu i czarną tkaniną przypominającą Alcantarę.Kombinacja długiego i płaskiego siedziska z podkładkami pod kolana i szerszymi podnóżkami pozwala kierowcy na przesuwanie ciała podczas przyspieszania, hamowania i pokonywania zakrętów z dużą prędkością, zwiększając poczucie kontroli. Motocykl można wzbogacić opcjonalnie o specjalnie opracowany do nowej wersji MT ekskluzywny wydech Akrapovič. Zamontowany z prawej strony motocykla, oferuje zwiększony prześwit podczas wchodzenia w zakręty, a jego niskie, gardłowe brzmienie doskonale uzupełnia wyścigowy wizerunek jednośladu. MT-9 Street Tracker ma silnik o pojemności 847 cm³ o mocy 84,6 kW (115KM), jego cena zaczyna się od 35 800 zł.

Yamaha3.jpg
MT-9 Street Tracker jest piątym modelem serii MT, którą Yamaha wprowadziła na rynek równo rok temu, a określa mianem „nakeda w stylu supermoto”. Za sprawą unikalnego stylu i pełnego indywidualizmu wizerunku, inspirowanego – jak reklamuje producent – Ciemną Stroną Japonii, motocykle z serii MT rozbudziły wyobraźnię kierowców, którzy pragną nowego rodzaju jednośladu, oferującego mnóstwo emocji podczas jazdy.  


Dodał(a): P.S. / mat. pras. Wtorek 17.06.2014