Nissan Juke NISMO RSnow

Nissan Juke do tej pory wyglądał jak nadąsany hipopotam. Można było go posądzić o pokrewieństwo z Fiatem Multiplą. Jednak w końcu wygląda jak typowo męski pojazd, a to dzięki gąsienicom zamiast kół.
nissan-juke-nismo-rsnow.jpg

Testowany w 40-centymetrowych muldach śnieżnych radził sobie wyśmienicie. Jazdy próbne odbyły się nad jeziorem Uddjaur w rejonie Arjeplog szwedzkiej części Laponii. Dzielnie zmierzył się również z temperaturą sięgającą -35 stopni Celsjusza i rozpędzając się do 85 km/h.

Gąsienice to 370-kilogramowy układ Dominator Track Systems. Napęd przekazywany jest na wszystkie koła (obsługiwane przez system rozdziału momentu obrotowego), zatem nie ma szans żeby gdziekolwiek się zakopał. Dopilnuje tego również silnik o pojemności 1,6 l i mocy 218 koni mechanicznych. Na specyficznych „oponach” NISMO RSnow bezpiecznie pojedzie w okolicach 100 km/h.Ale nie jest to pojazd do bicia rekordów prędkości, a do ekstremalnej zabawy i wygodnych wypadów na stok. Gdybyś już się rozmarzył i widział swoje narty na jego dachu, to musisz zejść na ziemię. Nissan Juke NISMO RSnow jest niestety jedynie autem pokazowym.

I jak tu lubić Juke`a? Ford z kolei oddał w ręce swojego najbardziej szalonego klienta podobne auto. Powstał tylko jeden egzemplarz, ale przynajmniej ktoś ma z niego frajdę!Dodał(a): fisci Piątek 06.02.2015