Nissan GT-R Nismo

Pierwszą setkę miał połykać w 2 sekundy, co miało z niego uczynić najszybsze seryjne auto dostępne w tej chwili na rynku. Jest podobno nieco słabiej, ale mimo to Nissan GT-R Nismo wykręcił drugi najlepszy czas na torze w Nurburgring. Lepszy od niego było jedynie Porsche 918 Spyder. Osoby obecne na testach mówiły o czasie 2,4 sekundy do pokonania od 0 do 100 km na godzinę
Nissan-GT-R-Nismo-otw.jpg


Jednak Nissan wypada w porównaniu nieco lepiej, bo jest pełnowartościowym samochodem do jazdy cywilnej, po ulicy. Cztery miejsca i dość pojemny bagażnik sprawiają, że kierowca nie musi decydować czy chce polatać 300 km/h, czy dowieźć bezpiecznie rodzinę do domu.

Nissan GT-R Nismo to przede wszystkim ulepszony układ napędowy. Z V6 o pojemności 3,8 litra wykrzesano 591 koni mechanicznych. To dzięki nowemu układowi dolotowemu i wylotowemu, większym turbosprężarkom używanym w GT3 oraz rozbudowanej pompie paliwowej. Osiągi poprawiły się również dzięki specjalnemu pakietowi aerodynamicznemu. Zmodyfikowana maska i osłona silnika oraz tylne skrzydło pozwalają szybciej i pewniej pokonywać zakręty. Auto jest też sztywniejsze ze względu na rozpórkę stabilizującą bryłę samochodu. Za trzymanie jak najbliżej asfaltu odpowiada regulowane zawieszenie. Oprócz sportowego ustawienia – R, są jeszcze Normal i Comfort.Większość pakietu aerodynamicznego w GT-R Nismo jest z włókna węglowego. Tak jak kubełkowe fotele Recaro. Wewnątrz znajdziemy tapicerkę z alcantary w kolorze czarnym, przeszytą czerwonymi elementami.

Póki co nie ma oficjalnych informacji jaka będzie cena Nissana GT-R Nismo, ale mówi się o 150 tysiącach euro. W Japonii auto będzie dostępne dla kierowców w styczniu 2014, zaś w Stanach Zjednoczonych i Europie trochę później, ale nie wiadomo dokładnie kiedy. Tak czy siak, możesz zacząć odkładać fundusze, bo wielu dziennikarzy motoryzacyjnych podziela pogląd, że za te pieniądze ten Nissan jest najlepszym wyborem jeśli chcesz mieć auto sportowe, które po zjechaniu z toru pomieści w bagażniku zakupy z hipermarketu.

Zobacz jak wzorowo przejechać okrążenie na torze Nurburgring:Dodał(a): fisci Wtorek 26.11.2013