Nissan 400Z – retro-futurystyczna Zetka

Choć Z w alfabecie jest na ostatnim miejscu, to Zetki od Nissana z pewnością są na wysokiej pozycji w rankingu fanów sportowych bryk. Możliwe, że niebawem zobaczymy godnego następcę starzejącego się już 370Z.
2022-nissan-400z-rendering (2).jpg
Chodzą słuchy, że Nissan 400Z, czyli nowe coupe z napędem na tylne koła ma zostać zaprezentowane w ciągu najbliższych lat, a nawet miesięcy. Wszystko oczywiście zależy od stopnia opanowania pandemii, która wstrzymała niejedną moto-premierę.

Nowy sportowy Nissan ma wyglądać jak klasyk, który przybył z przyszłości. Brzmi to ekscytująco i patrząc na renderingi trudno nie odnieść wrażenia, że futurystyczna Zetka ma w sobie sporo z Datsuna 240Z, czyli pradziadka serii Z. To właśnie ten klasyk stał się inspiracją dla linii powoli nadjeżdżającej Zetki.Nissan 400Z ma być bezpośrednim konkurentem nowej Supry, która swoją drogą wyglądałaby o wiele lepiej, gdyby Toyota przed jej wydaniem zobaczyła futurystyczny koncept MK5 Æ S ich flagowego sportowego auta.

Grafik i projektant Maxim Shershnev pokazał, jak może wyglądać nowy Nissan w konfiguracji drogowej i torowej. Oprócz blachy na karoserii widać na nim także sporą ilość włókna węglowego. Wersja przeznaczona do wyścigów ma szersze nadkola, klatkę bezpieczeństwa, a boczne szyby zostały zastąpione poliwęglanem.

Zgodnie z przeciekami Nissan 400Z ma być wyposażony w podwójnie doładowany silnik V8 o pojemności 3 litrów. Auto ma mieć moc 400 koni mechanicznych oraz być dostępne z manualną i automatyczną skrzynią biegów.

Zobacz, jak może wyglądać kolejna Zetka:Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Maxim Shershnev Czwartek 04.06.2020