Nie tylko Robert Kubica. Drugi Polak za sterami bolidu

Robert Kubica w tym roku będzie miał dużo pracy. W zbliżający się weekend rusza nowy sezon European Le Mans Series. Okazuje się, że Krakowianin nie będzie jedynym reprezentantem Polski jakiego zobaczymy na torze.
Mateusz-Kaprzyk-PKN-ORLEN-ORLEN-Team.jpg

Już w najbliższy weekend na torze Catalunya w Barcelonie odbędzie się wyścig z serii European Le Mans Series. Robert Kubica zasiądzie za sterami prototypu klasy LMP2 i będzie reprezentować belgijski zespół WRT.

Jak się okazuje, Kubica nie będzie jedynym Polakiem, jaki weźmie udział w wyścigu. Ogłoszono, że włoski zespół Eurointernational w klasie LMP3 reprezentować będzie Mateusz Kaprzyk. 19-latek pochodzący z Katowic cztery lata temu został kartingowym mistrzem polski. Z kolei w zeszłym roku zdobywał punkty w Formule 4.

Czytaj także: Kubica zdradził swoje motoryzacyjne plany. Nie tylko sama Formuła 1

– Jestem bardzo podekscytowany debiutem w tak prestiżowej serii, jak ELMS. Wiem, że przede mną ogromne wyzwanie, tym bardziej że będę najmłodszym i z pewnością najmniej doświadczonym kierowcą w całej stawce. Trafiłem jednak pod skrzydła bardzo doświadczonego, ambitnego i utytułowanego zespołu, dlatego jestem przekonany, że czeka nas udany sezon – powiedział Mateusz Kaprzyk.

Warto dodać, że włoski zespół Eurointernational, który będzie reprezentowany przez Kaprzyka ma spore doświadczenie w motorsporcie. Ekipa jest prowadzona przez Antonio Ferrariego. Kariera tego teamu trwa ponad 30 lat, a na koncie są wyścigi w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj także: Prawo jazdy na motocykl – co musisz wiedzieć?

Z racji, że European Le Mans Series to wyścigi długodystansowe Mateusz Kaprzyk nie będzie jedynym kierowcą włoskiego zespołu. Zamiennikami 19-latka będzie Andrea Dromedari oraz Joey Alders. – Znam już większość torów, samochód i specyfikę wyścigów długodystansowych, dlatego sam również stawiam sobie poprzeczkę wysoko – dodał Kaprzyk.


Dodał(a): Kamil Nowicki / fot.: materiały prasowe Orlen Poniedziałek 12.04.2021