Najszybszy Jaguar pośród Jaguarów

Tak szybkiego Jaguara jeszcze nie było. Na targach motoryzacyjnych w Genewie brytyjski producent zaprezentował najnowszy model F-Type SVR.
jaguar-2017-f-type-svr-01 okładka.jpg

Olśniewający i piekielnie szybki – tak w skrócie można opisać najnowszy model, który niedawno pojawił się w stajni Jaguara. Nowy „Jag” przeszedł kilka kosmetycznych poprawek w stosunku do swojego poprzednika, modelu R. Przede wszystkim zmieniła się nieco linia przedniego zderzaka, a także osłony chłodnicy, dzięki czemu SVR zyskał dużo więcej pazura, wyraźnie widocznej zadziorności. Tak piękne nadwozie nie mogło zostać więc zepsute przez kiepski silnik. I na szczęście nie zostało.


Inżynierowie z fabryki w Coventry włożyli pod maskę nowego „Jaga” 5-litrowy, turbodoładowany silnik V8, który rozwija moc 575 koni mechanicznych, dzięki czemu nowy F-Type SVR jest w stanie osiągnąć setkę w ledwie 3,5 sekundy. Nim zaś wskazówka prędkościomierza znajdzie się na końcu skali, będziecie w stanie dobić aż do 320 km/h.F-Type SVR jest dostępny w dwóch wersjach – „hardtop” oraz z rozkładanym dachem. Ta druga wersja ma nieco słabsze osiągi, jednak swoje 310 km/h wyciągnie spokojnie.
Najnowszy Jaguar wart jest 125 tys. funtów, czyli ponad pół miliona złotych.

Najbardziej zaskakująca premiera tego roku! Spodziewaliście się czegoś takiego?!

Opublikowany przez AutoStuff na 24 marca 2016

Dodał(a): Jakub Rusak Piątek 25.03.2016