Najmocniejszy Brytyjczyk na ulicach

Najmocniejszy Lotus w historii już niedługo wjedzie na ulice. Brytyjczycy pokazują klasę, bo ich nowa Evora powala nie tylko wyglądem, ale również osiągami.

1.jpg


Zgodnie z zapewnieniami jest to najbardziej luksusowy, najmocniejszy i bardzo lekki model Lotusa. Maksymalna prędkość tego brytyjskiego cuda sięga 305 km/h, a waga wynosi zaledwie 1258 kg. Producent twierdzi, że Evora GT430 pokonuje okrążenie o długości 3,5 km toru testowego Hethel w zaledwie 1 minutę i 25,8 sekundy.

Oszałamiające osiągi zapewnia 3,5-litrowy silnik V6 generujący moc 430 koni mechanicznych i moment obrotowy 440 Nm. Evora GT430 upragnioną setkę osiąga już w zaledwie 3,7 sekundy.

Jest to najmocniejszy model brytyjskiego producenta, jaki został dopuszczony do ruchu ulicznego. Nie znaczy to, że niedługo wszyscy oszaleją na punkcie Lotusa Evory GT430 i będą nim jeździć po mieście. Przede wszystkim cena jest wysoka. Za samochód trzeba zapłacić równowartość 531,5 tys. zł.

Już można składać zamówienia, ale kto pierwszy ten lepszy. Powstanie tylko 60 egzemplarzy tego cacka, które trafią do nabywców wiosną 2018 roku. Jeśli ktoś ma akurat ponad pół miliona złotych na zbyciu powinien się więc śpieszyć, bo inaczej będzie musiał postawić w garażu coś innego i z mniejszą klasą.

Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: Lotus Piątek 21.07.2017