Najmocniejsze Audi R8 w historii

Audi R8 Competition będzie miało 570 koni mechanicznych, czyli nawet 10 więcej niż wyścigowa wersja – LMS! Zaznaczamy, że auto będzie przystosowane do jazdy po drogach publicznych.
Audi-R8-Competition-otw.jpg

Audi R8 Competition (więcej o Audi R8) zadebiutuje podczas targów motoryzacyjnych Los Angeles Auto Show, odbywających się 21-30 listopada. Będzie mocniejsze od poprzedników (starsze wersje miały 525 KM lub 550 KM w wersji Plus). Zawstydzi nawet wersję wyścigową tego modelu – LMS, która maksymalnie mogła mieć stadninę o liczebności 560 kucy mechanicznych. Pierwsza „setka pęknie” po 3,2 sekundy, a bolid rozpędzi się do maksymalnej prędkości 320 km/h. Za te fantastyczne osiągi odpowiada silnik V10 o pojemności 5,2 litra.

Napęd na wszystkie koła będzie przekazywany za pomocą sekwencyjnej, siedmiobiegowej skrzyni biegów z podwójnym sprzęgłem. Opanować auto pozwoli upchana po brzegi elektronika oraz węglowo-ceramiczne hamulce z pięknymi anodyzowanymi zaciskami w kolorze czerwonym.

W najnowszym Audi R8 Competition zastosowano sporo elementów z karbonu - spojler przedni i tylny, pokrywa silnika, lusterka, wloty boczne, tylny dyfuzor. Takie rozwiązanie redukuje wagę, a niektóre elementy zwiększają siłę docisku samochodu. W środku również pełno włókna węglowego, aluminium i czarnej skóry z czerwonymi przeszyciami.

Audi R8 Competition wypuszczone zostanie na rynek amerykański w ograniczonej ilości 60 sztuk. Cena jeszcze nie jest ustalona.Dodał(a): fisci Czwartek 30.10.2014