Nagranie z wypadku autobusu w Warszawie. Potencjalna przyczyna zdarzenia

Prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest bardzo niskie, a jednak... Do tragicznego wypadku doszło w Warszawie na moście gen. Stefana Grota-Roweckiego. Autobus przebił barierki i spadł z wiaduktu. Jeden z kierowców samochodu znajdującego się na trasie zarejestrował kamerą moment uderzenia.
wypadke autobusu.png
W wyniku wypadku autobusu miejskiego, który spadł z wiaduktu przy Wisłostradzie, do szpitala trafiło 17 osób, cztery z nich są w ciężkim stanie. Natomiast jedna pasażerka niestety zginęła na miejscu. Była nią starsza kobieta.

Policjanci ustalający potencjalną przyczynę wypadku przesłuchali już kierowcę. Ten miał zeznać, że nie pamięta zdarzenia. Jak podaje RMF 24, mógł on mieć nawet 39 stopni gorączki. To może potwierdzać hipotezę, że mężczyzna zasłabł podczas prowadzenia pojazdu.

Kierowca znajduje się obecnie w szpitalu. Jest nim dwudziestokilkuletni mężczyzna, który ze złamaniem trafił do placówki na Bielanach.

W internecie pojawiło się nagranie, na którym kierowca jednego z pojazdów znajdujących się na trasie S8 zarejestrował moment uderzenia. Widać na nim jak autobus z impetem uderza w barierki, przełamując je i zaczyna spadać z wiaduktu.Utrudnienia na trasie S8 mogą potrwać nawet kilka dni. Zablokowany jest m.in. prawy pas jezdni zbiorczo-rozprowadzającej w kierunku Poznania oraz zjazd na Wisłostradę w kierunku Gdańska – poinformowała GDDKiA.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. youtube Piątek 26.06.2020