Mydelniczki na start

2. Wyścig Mydelniczek Red Bull już w najbliższą niedzielę! W nietypowej rywalizacji weźmie udział 80 drużyn z całej Polski. Kibicować i sędziować będą gwiazdy świata sportu i telewizji. Na Agrykoli pojawią się m.in. Brodka, Małgorzata Socha, czy Adam Małysz! Początek imprezy o 13:00.

Wyścig Mydelniczek Red Bull po dziewięciu latach wraca do Polski. Zaprojektowane i skonstruowane własnoręcznie pojazdy popędzą jedną z najbardziej stromych stołecznych ulic. Wydrążona gigantyczna dynia, pluszowy kot, czy kura goniąca jajo – to tylko niektóre z nich.

Niedzielna rywalizacja to doskonała zabawa dla wszystkich. Najmłodszy uczestnik wyścigu ma zaledwie 7 lat, najstarszy – 47. Agrykolą popędzą też dwie ekipy składające się z samych pań. Drużyny zjadą do Warszawy z całej Polski. Na starcie stanie najwięcej teamów z województwa mazowieckiego – 27. Licznie będą też reprezentowane inne regiony. Na Agrykolę przyjedzie 9 ekip z Wielkopolski i 8 ze Śląska. W 2. Wyścigu Mydelniczek Red Bull chodzi nie tylko o zabawę. Każda z drużyn marzy o zwycięstwie. Oprócz prędkości, z którą ekipy pokonają tor, gwiazdorskie jury oceni oryginalność pojazdu i efektowność startu. W role sędziów podczas imprezy wcielą się m.in. Małgorzata Socha, Brodka, Wojciech Łozowski, Staszek Karpiel, Jarosław Hampel i Adam Małysz.

Na drużyny, które znajdą uznanie w oczach jury, czekają wyjątkowe nagrody. Ekipa, która stanie na najniższym stopniu podium, będzie mogła zaprosić dziesięciu znajomych  i sprawdzić się w zawodach go-kartowych. Drugie miejsce to co-drive z Michałem Kościuszko. Każdy z członków zespołu będzie mógł sprawdzić, co czuje podczas rajdu pilot wicemistrza świata PWRC, a także odbyć pod okiem Michała lekcję rajdowej jazdy, biorąc kierownicę w swoje ręce. Zwycięski zespół będzie miał niepowtarzalną okazję spróbować sił w realistycznym symulatorze bolidu Formuły 1, na którym regularnie trenują Sebastian Vettel i Mark Webber. Wyjazd do siedziby Red Bull Racing w Milton Keynes to także okazja do zwiedzenia fabryki bolidów. Dodatkową atrakcją dla widzów będą przejazdy gwiazd. Nie zabraknie nietypowych kombinacji. Adam Małysz i Rafał Marton zaprosili do swojego pojazdu…Brodkę. Także Staszek Karpiel podejmie to nietypowe wyzwanie. Odwagi nie zabraknie też motocyklistom ORLEN Teamu – Markowi Dąbrowskiemu i Jackowi Czachorowi, czy kierowcy rajdowemu Michałowi Kościuszko.

Niezależnie od tego, czy stromą ulicą popędzą gwiazdy, czy amatorzy – będą musieli się ciężko napracować. Tor o długości niemalże 500 metrów będzie  bardzo wymagający. Uczestnicy będą musieli pokonać liczne szykany, wyprofilowany stromy zakręt, a nawet skocznię przed metą.

2. Wyścig Mydelniczek Red Bulll rozpocznie się o 13:00. Od rana będzie można podziwiać nietypowe pojazdy w paddocku ustawionym wzdłuż Alei Ujazdowskich. Od tej strony warto przybyć na imprezę. Początek o 12:45.

Idea wyścigów mydelniczek pochodzi z Belgii i sięga czasów, gdy mydło sprzedawano w dużych, drewnianych skrzynkach. Skrzynie były solidnie wykonane i świetnie nadawały się na pojazd. Wystarczyło przyczepić kółka, znaleźć stromą górkę i zjeżdżać z wielkim impetem. Red Bull odświeżył dawną zabawę w 2000 roku. Dodał iskrę kreatywności w budowie maszyn oraz konstrukcji toru i tak powstał znany na całym świecie Wyścig Mydelniczek Red Bull. Dzień Wyścigu jest w każdym mieście świata świętem kreatywności konstruktorów i dniem wspaniałej zabawy dla entuzjastów sportowej rywalizacji z przymrużeniem oka. W Polsce Wyścig Mydelniczek Red Bull odbędzie się po raz drugi.Zrób sobie wózek driftowy!

Dodał(a): Ostatni mohikanin Czwartek 20.09.2012