Motocykl Porsche

245 km/h to prędkość jaką może osiągnąć motocykl od Porsche zaprojektowany przez hiszpańskiego designera. To tylko koncept, ale zapiera dech w piersiach.
1.png

W SKRÓCIE:
Miguel Angel Bahri zwizualizował swoje wyobrażenie tego, jak wyglądałby motocykl wyprodukowany przez Porsche. Koncept „618” to w pełni elektryczny pojazd, który posiada ducha koncernu. Napędza go silnik o mocy 160 koni mechanicznych, a jego maksymalna prędkość to 245 km/h.

PEŁNA WERSJA:
Hiszpański designer wyobraził sobie jak wyglądałby motocykl stworzony przez Porsche. Na stronie możemy przeczytać, że jego głównymi inspiracjami były modele 911 turbo, 917, 918 i 919. Miguel Angel Bahri nazwał swój projekt po prostu „618”. Wybrał z marki samochodowej to co najlepsze i stworzył dwukołowca, którego nie powstydziłby się koncern.

Bahri twierdzi, że chciał przenieść na koncept filozofię marki „forma podąża za funkcjonalnością”. „Pragnąłem zaprezentować ducha i charakter DNA Porsche w tym futurystycznym, całkowicie elektrycznym i ekskluzywnym motocyklu”. Energii pojazdowi dostarczałaby bateria o mocy 20 kilowatogodzin. Napędzałby go silnik o mocy 160 koni mechanicznych, co pozwoliłoby na osiągnięcie prędkości 245 kilometrów na godzinę. Jego waga miałaby wynosić około 220 kilogramów.

Nie wiemy co na to koncern, ale sugerujemy, żeby inżynierowie Porsche jak najszybciej wzięli się za realizację projektu Hiszpana, bo ten pracuje już nad wersjami „S” i „RS”. Nawet Hank Moody nie odważyłby się zbić przedniej lampy, jakby miał ten model.

Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: https://www.behance.net Wtorek 28.03.2017