Motocykl Koenigsegg

Tak wyglądałby motor od szwedzkiej firmy Koenigsegg. Robi wrażenie. Może w przyszłości zagości na ulicach.

2.jpg

Szwedzki koncern produkuje bardzo stylowe auta. Ich poczucie estetyki jeszcze nie przedostało się do innych pojazdów, a mogłoby to być bardzo ciekawe. Podczas gdy jedni tylko sobie to wyobrażają, Maksim Burov postanowił ziścić tego typu marzenia.

Zaprojektował motocykl. Właściwie to wymyślił jak mógłby wyglądać motocykl od Koenigsegga. Dokładnie tak go sobie wyobrażaliśmy. Na razie firma prawdopodobnie jest zadowolona z prowadzonych przez siebie działań. Ale jeśli kiedykolwiek zdecyduje się wejść na rynek motocykli, to mamy nadzieję, że wezmą pod uwagę pomysł rosyjskiego projektanta.

Koncept zawiera w sobie styl samochodów sportowych. Dodatkowo elegancja nasuwa myśl, że byłby to model luksusowy i z pewnością nienależący do tanich. Wzorowany jest jednak na już istniejących motocyklach. Przypomina swoim wyglądem chociażby Lotusa C-01, mogącego rozpędzić się do 200 kilometrów na godzinę.


Ewidentne są jednak różnice między oboma modelami. Przez to nie ma wątpliwości, że jest to projekt oryginalny. Pytanie tylko jaką moc miałoby skrywać to cacko. Na pewno nie małą. Wszystko to pozostaje jednak w sferze domysłów. Musimy czekać na ruch Koenigsegg. Liczymy, że Szwedzi szybko wykorzystają poddaną im pod nos okazję.

Superauta z ich taśmy produkcyjnej łączą się tutaj przecież z dwukołowcami. Już patrząc na zdjęcia można mieć wyobrażenie o ich potencjalnej mocy. Sunięcie takim po ulicy to wiele dodatkowych punktów do szacunku innych kierowców. A jeśli wolisz klasykę to zawsze możesz sięgnąć po Harleya.

Dodał(a): Paweł Zieleń /fot.:https://www.behance.net Poniedziałek 06.02.2017