Moto rewolucja od BMW

Ten motocykl to nie tylko ciekawa wizja przyszłości, ale i kompletna rewolucja, która, jeśli wejdzie w życie, może całkowicie odmienić znaną nam dziś jazdę na jednośladach. Poznajcie BMW Vision Next 100.
bmw-motorrad-vision-next-100-concept-01.jpg

Absolutnie futurystyczny, przypominający pojazd Batmana motocykl BMW Titan, o którym pisaliśmy Wam jakiś czas temu, był co prawda opatrzony logiem bawarskiej marki, to jednak był on też tylko wizją niezależnego projektanta, która najprawdopodobniej nigdy nie wejdzie w życie. Inaczej jest natomiast w przypadku równie karkołomnego, co niesamowitego projektu BMW Vision Next 100, ponieważ on ma jak największe szanse, by stać się rzeczywistością.

Ów projekt został stworzony z okazji setnej rocznicy istnienia bawarskiej marki i można powiedzieć, że jest to wizja prawdziwie godna hucznych obchodów tego wydarzenia. Głównie dlatego, że motocykl nie wybiega w przyszłość tylko o kilka lat, a niemal o całą epokę i może zupełnie zrewolucjonizować współczesne wyobrażenia o jeździe jednośladami.Po pierwsze dlatego, że Vision Next 100 jest wyposażony w specjalne systemy uniemożliwiające wywrócenie motocykla, wobec czego „jeździec” nie będzie musiał zakładać już kasku ani ochronnej odzieży. Wystarczą tylko okulary z systemem poszerzonej rzeczywistości, wyświetlające różne informacje w polu widzenia i dodatkowo wspomagające kontrolę nad jednośladem oraz specjalny, termiczny kombinezon, samodzielnie adaptujący się do panujących warunków pogodowych.


Rewolucją będzie także elastyczna rama motocykla, automatycznie dostosowująca się do kierunku jazdy, wobec czego pojazd będzie skręcał dosłownie „całym sobą”. Zastosowanie takiej technologii umożliwiło zaś wyeliminowanie klasycznych połączeń między kierownicą a przednim kołem. Oczywiście BMW Vision Next 100 będzie także w pełni ekologiczny.

Być może więc, już niedługo dzięki BMW, wszyscy będą mogli poczuć się jak na planie filmu „Tron” i dosiąść zupełnie objechanego Vision Next 100.
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. BMW Czwartek 13.10.2016