Moto plac zabaw

To, co wyprawia RJ Anderson to spełnienie marzeń każdego dzieciaka i każdego gamera, który lubi sprawdzać swoje umiejętności na ścigankach. No i takie miejsca, jak w tym filmiku, to Hyde Park dla wyobraźni – można dosłownie wszystko.
polaris-rj-otw.jpg

Jak się okazuje, specjalnie zmodyfikowany samochodzik terenowy Polaris to najlepszy pojazd do hasania po opuszczonych fabrykach, żużlowniach, lotniskach i innych terenach z mnóstwem przestrzeni i przeszkód. Wiedzą o tym producenci i kilku innych sponsorów, którzy zrzucają się co roku na projekt XP1K. W tym roku to trzecia edycja, więc nazwa zmienia się na XP1K3.

RJ Anderson, niczym Ken Block, kręci bączki, skacze, pędzi jak wariat, tyle że – naszym zdaniem – w bardziej spektakularny sposób. Bo jeśli chce polecieć kilka metrów wzwyż albo kilkanaście metrów w dal, to inżynierowie budują mu rampy. Jeżeli zechce pośmigać po ścianach, wzmocnią mu klatkę bezpieczeństwa. Przeskok przez wąskie okienko w ceglanej ścianie? Fizycy i matematycy wyliczą trajektorię i prędkość. Jednak nie zawsze wszystko się udaje… I dlatego to wideo z całej serii podoba nam się najbardziej. To zakulisowy zapis udanych i spalonych podejść do trików, które pojawiają się w finalnym materiale.RJ Anderson porusza się Polarisem RZR XP Turbo z 2016 roku. Jest on mocno zmodyfikowany. Ma profesjonalną klatkę sportową, wzmocnione zawieszenie, wzmocnione hamulce, specjalne koła oraz przede wszystkim uturbiony silnik 1,1 l o potwornej mocy 200 KM! Patrząc na listę przeróbek, ciężko stwierdzić czy cokolwiek zostało z oryginału.


Dodał(a): Paweł Jaśkowski / fot.: utvunderground.com Wtorek 19.04.2016