Monster kart

Gokart o mocy ok. 130 koni mechanicznych, który mógłby być pojazdem Szatana, jest spełnieniem dziecięcych marzeń.
monster-kart.jpg

Pamiętasz samochodziki z wesołego miasteczka? Albo jazdę gokartami. Trochę drażniła niewielka prędkość, do jakiej ograniczone są te pojazdy. Oczywiście jak każdy nakręcony facet trzymałeś gaz cały czas w podłodze żeby nie tracić przyspieszenia, dohamowując drugą nogą w zakrętach.

Goście z amerykańskiej firmy JDX Fabrications też znają ten ból. Na co dzień zajmują się tuningiem motocykli oraz ręczną produkcją części niezbędnych do ulepszania dwukołowców. Jednak pewnego razu dla specjalnego klienta, postanowili zrobić nieziemskiego gokarta.Do stalowej konstrukcji wpakowali silnik z Hondy CBR 900 RR, który generuje moc od 124 do 147 koni mechanicznych w zależności od roku produkcji (nie podano który dokładnie osadzono w samochodziku). W efekcie powstał zrywny pojazd, który przyspieszając zwija asfalt! Motocykl z tą jednostką napędową pierwszą setkę osiąga w 3 sekundy i osiąga prędkość maksymalną na poziomie 260 km/h.

Jeśli pozazdrościłeś gokarta fascynatowi, który zlecił jego budowę JDX Fabrications, możesz zamówić swój egzemplarz. Niestety nie podano ceny wózka, ale spełnianie marzeń z dzieciństwa nie powinno być uwięzione w sztywnym budżecie. No chyba, że jesteś w stanie sam skonstruować taką maszynę!

Dodał(a): fisci Poniedziałek 03.11.2014