Mitsubishi Mi-Tech. Czterosilnikowe buggy

Podczas tegorocznej imprezy Tokyo Motor Show Mitsubishi zaprezentowało nowy koncepcyjny model. Pojazd wygląda naprawdę kosmicznie.

img_06.jpg


Mitsubishi Mi-Tech zostało zaprojektowane jako niewielki SUV o napędzie elektrycznym. Twórcom zależało na stworzeniu lekkiego samochodu typu „buggy”, czyli z auta z otwartym nadwoziem i odsłoniętym silnikiem. Nadwozie zaprezentowanego samochodu zostało pomalowane niebieskim lakierem. Kontrastujące detale łączą srebrną i miedzianą barwę.

Najbardziej interesującym elementem pojazdu jest napęd. Agregat wytwarzający prąd jest napędzany turbiną gazową, która – zdaniem inżynierów – umożliwia zastosowanie różnego rodzaju paliw. W samochodzie zastosowano czterosilnikowy układ na obie osie i dwusilnikową kontrolę znoszenia dla każdej z osi.

Wewnątrz samochodu znajduje się podłużna deska rozdzielcza, na której umieszczone są przełączniki mające formę klawiatury. Samochód wyposażony jest w interfejs, który na szybie samochodu wyświetla najważniejsze informacje w formie hologramów. Zdaniem producenta, zastosowanie rozszerzonej rzeczywistości w samochodowych systemach informacyjnych już wkrótce będzie możliwe w seryjnej produkcji.Mistubishi nie przewiduje seryjnej produkcji modelu, ale zapowiedziało, że niektóre rozwiązania wykorzystane w przedstawionym koncepcie zostaną zastosowane w komercyjnych projektach na 2022 rok.ZOBACZ TAKŻE: KONCEPCYJNE AUDI AI. TRAIL QUATTRO

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. materiały prasowe Mitsubishi Piątek 25.10.2019