Mistrzowskie Mercedesy SL63 AMG

Jeżdżące pomniki wystawił koncern Daimler swoim najlepszym kierowcom Formuły 1, którzy zakończyli sezon na pierwszym i drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Edycja limitowana będzie liczyć po 19 egzemplarzy każdego koloru.
sl-63-F1.jpg

Ekipa Mercedesa zgarnęła w tym roku w Formule 1 wszystko, co tylko mogła. Mistrzostwo konstruktorów oraz dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji kierowców dla Lewisa Hamiltona i Nico Rosberga to oznaka dominacji w najbardziej ekskluzywnej serii wyścigowej świata. By uczcić olbrzymi sukces, Mercedes wyprodukował dwa wyjątkowe modele SL 63 AMG na cześć swoich czempionów.

SL 63 AMG World Championship 2014 Collector's Edition – to auta kolekcjonerskie – jak sama nazwa wskazuje. Powstanie po 19 sztuk białego i czarnego modelu, czyli tyle, ile wyścigów odbyło się w sezonie 2014. Oba dostaną podwójnie doładowana jednostkę napędową V8 o pojemności 5,5 litra z zapasem 585 koni mechanicznych. Napęd przekazywany będzie na tylną oś za pomocą automatycznej siedmiostopniowej skrzyni biegów. Rozpędzą się maksymalnie do 300 km/h. Cała masa systemów asystujących i kontrolujących jazdę, sportowe zawieszenie, audio Bang & Olufsen, sportowe fotele – to już w tych modelach standard.

Innymi cechami wspólnymi są elementy, które z kolei wyróżniają edycje kolekcjonerskie od regularnych SL 63 AMG. Kontury 19 torów umieszczone będą na dywanikach, konsoli środkowej i kluczykach.

Czarna wersja dedykowana jest Lewisowi Hamiltonowi. I nie jest to ukryto-jawny rasizm, bo Mistrz F1 sam wybrał barwę. Designo Night Black Magno to piękny matowy odcień, który zdobiony jest złotymi elementami, zarówno w środku jak i na zewnątrz. Konsola i siedzenia wykończone są najwyższej jakości skórą.

Biała opcja, sygnowana przez Rosberga ma kolor Designo Cashmere White Magno. Tu z kolei dodatki są w odcieniach szarości, stali i tytanu. Dodatkowo, Nico umieścił swój autograf na desce rozdzielczej po stronie pasażera.

Cena SL 63 AMG World Championship 2014 Collector's Edition: około 1 330 000 złotych z VAT.Dodał(a): fisci Poniedziałek 01.12.2014