Mercedes S coupe

Sieć obiegły zdjęcia najbardziej wypasionego coupe w gamie Mercedesa. Model będzie następcą CL
nastepca CL


Wersja produkcyjna wygląda niemalże tak samo jak zaprezentowany w zeszłym roku we Frankfurcie koncept. Auto jest potężne i przestronne. Rozstaw osi wynosi 2945 mm, długość 5027 mm, szerokość 1899 mm, a wysokość 1411 mm. Nie sposób nie dostrzec wielu nawiązań do starszej siostry. Wydaje nam się, że to najładniejszy model marki od kilku lat.

Inżynierowie z dumą zachwalają udoskonalone zawieszenie Magic Body Control dzięki, któremu auto zachowuje się jak … motocykl. Kiedy zbliża się do zakrętu system przechyla nadwozie do wewnętrznej strony. Dzięki temu zwiększa się przyczepność a kierowca czuje większą przyjemność z jazdy. 

belka_zobacz-galerie.jpg

Auto wyposażone jest we wszelkie dostępne układy zwiększające nie tylko bezpieczeństwo, ale i komfort jazdy. Opcjonalnie można nabyć wykrywający pieszych system PRE SAFE, a także Collision prevention assist plus minimalizujący ryzyko wystąpienia wypadku! Ale to nie koniec. Jeśli ktoś będzie chciał jeszcze bardziej wyróżnić się z tłumu będzie mógł nabyć model z kryształami od Swarovskiego w przednich reflektorach...

Światowa premiera w marcu w Genewie. Początkowo auto napędzane będzie pięciolitrowym podwójnie doładowanym silnikiem o mocy 455 KM! Ceny pojazdu Niemcy jeszcze nie podali.
Dodał(a): night driver Wtorek 11.02.2014