Piękna bestia – Mercedes-Maybach Vision 6 Cabrio

W baśni z dzieciństwa mieliśmy piękną i bestię, i do dziś nie sądziliśmy, że te dwa przeciwieństwa mogą ze sobą współgrać w jednym „ciele”. Dopóki nie zobaczyliśmy nowego Mercedesa-Maybacha Vision 6.
599ae817.jpg

Projektanci Mercedesa wznieśli się właśnie na wyżyny swoich umiejętności, tworząc najnowszy koncepcyjny model Mercedesa-Maybacha Vision 6 w wersji cabrio.

Z zewnątrz auto wygląda jak arcydzieło designu na czterech kółkach – ma piękną linię nadwozia i elegancką, niemalże w całości gładką sylwetkę. Do tego maskę tak długą, że z powodzeniem mogłaby służyć jako pas startowy lotniskowca USS Gerald Ford (tak serio, to cała fura ma prawie 6 metrów długości).


Nie dość jednak, że maska nowego Mercedesa jest tak długa, to dodatkowo jest wyjątkowo pojemna. Poza tym, że mieści w sobie silnik elektryczny o mocy 750 koni, zdolny rozpędzić to monstrum do setki w 4 sekundy (a ogólnie do 250 km/h), inżynierowie zdołali upchnąć pod nią także walizki i zestaw piknikowy. Podejrzewamy, że mechanik, który chciałby pogrzebać pod maską tej fury musiałby wziąć ze sobą mapę i prowiant na 3 dni. 

Szkoda tylko, że na razie to piękne auto pozostaje jedynie w fazie koncepcyjnej. Oby jednak ktokolwiek zdecydował się wyprodukować choć kilka egzemplarzy.
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. Mercedes-Maybach Wtorek 22.08.2017