Mercedes Benz AMG SLS Black

Jeśliby szukać obrazowego porównania, to SLS Black Series bije samochodową konkurencję tak jak facet, który opił się porządnie, a mimo to jedną ręką załatwił setkę osiłków zaczepiających go w barze.
Mercedes Benz AMG SLS Black


To ekstremalna odmiana niemieckiego superauta produkowanego od 2010 roku. Firma AMG, nadworny tuner Mercedesa, zwiększyła moc 6,3–litrowego silnika do 622 KM (o 51 KM więcej niż w zwykłym SLS–ie) i umożliwił kręcenie tej piekielnej jednostki V8 aż do 8000 obr./min, czyli chwili, gdy kierowca doświadcza jednocześnie orgazmu, częściowej utraty świadomości oraz zaczyna mieć wizje niczym po LSD.

Wóz z „Czarnej serii” jest lżejszy (1550 kg) i lepiej się prowadzi (m.in. dzięki szerzej osadzonym kołom, utwardzonemu zawieszeniu i nowym ceramicznym hamulcom). Za jego kierownicą pierwszą setkę osiągniesz w zaledwie 3,5 s, a rozpędzanie kończysz przy 315 km/h. Wady? Ceny „regularnej” wersji zaczynają się od 886 000 zł. Ta będzie znacznie droższa. Do jej pojawienia się na rynku zostało kilka miesięcy – zacznij więc naprawdę szybko i skutecznie oszczędzać kasę. Dodał(a): CKM Wtorek 19.02.2013