McLaren P1 GTR - 1000 koni mocy!

Koncept w fazie realizacji - McLaren P1 GTR o mocy 1000 koni mechanicznych miał premierę podczas genewskich targów motoryzacyjnych. Będzie bolidem dla kilku szczęśliwców do zabaw wyłącznie na torach.
mclaren-p1-gtr.jpg

McLaren P1 GTR jest bezpośrednim następcą modelu P1. Z tą jednak różnicą, że nowy bolid przeznaczony jest wyłącznie do jazdy po torze. Kilku szczęśliwców, którzy posiądą te motoryzacyjne cuda, usiądzie najpierw za sterami symulatora, po czym nastąpią jazdy próbne na torze Circuit de Catalunya. Tam między innymi zostaną specjalnie pod nich dopasowane fotele. Dopiero na legendarnym Silverstone w Anglii przeszkoleni kierowcy wystartują w sesji testowej.

A bawić się będą maszynami odchudzonej w stosunku do P1 o 50 kilogramów, poszerzonej o 80 mm i obniżonej o 50 mm i z siłą docisku 10 procent większą. P1 GTR będzie miał dwa silniki: spalinowy V8 z podwójnym doładowaniem, o pojemności 3,8 litra i mocy 800 koni mechanicznych oraz lekki elektryczny o mocy 200 koni mechanicznych dostępnych natychmiast. Te parametry zapewnią niezapomniane doznania, które zrozumieją jedynie szczęśliwcy za kierownicami tych pięknych super aut.Malowanie McLaren P1 GTR nawiązuje do legendarnego już modelu McLaren F1 GTR, który 20 lat temu już na początku swoich startów w 24-godzinnym wyścigu LeMans, święcił największe triumfy.

McLaren P1 swój debiut zaliczył podczas Geneva International Motor Show 2015.Dodał(a): Rich Giański Wtorek 10.03.2015