Mazda RX-Vision GT3. Koncept ożył, ale w nietypowy sposób

Samochody koncepcyjne mają to do siebie, że nie zawsze pojawia się okazja, żeby móc je poprowadzić. Po prostu projekty z papieru, zamiast na asfalt, trafiają do szuflady. Mazda poszła w innym kierunku i powołała do życia wirtualną wersję RX-Vision GT3.
Mazda-RXVisionGT3-GranTurismoSport-17-768x432.jpg
“Postanowiliśmy zaprojektować najpiękniejszy na świecie i jednocześnie szybki samochód klasy GT3, bazując na sportowym modelu koncepcyjnym o klasycznym układzie napędowym” – tłumaczy Norihito Iwao z Działu Designu Studia Zaawansowanych Projektów Mazda Motor Corporation.

Żeby tego dokonać, twórcy bazowali na modelu Mazda RX-Vision, który we Francji w 2016 roku został uznany za “Najpiękniejszy Model Koncepcyjny”. Jednak wersja, którą przygotowano na potrzeby gry, jest jeszcze bardziej agresywna.“W dziale projektowym Mazdy pracuje grono prawdziwych entuzjastów, miłośników samochodów i zarówno wśród dyrektorów, jak i szeregowych pracowników nie brak osób blisko zaznajomionych z serią Gran Turismo i światem sportów motorowych. Dlatego pracując nad projektem, konsultowaliśmy się ze znawcami co do tego, jak pojazd powinien się zachowywać i jak współpracować z kierowcą podczas wyścigu” – wyjaśnia Norihito Iwao.

W Grand Turismo można sprawdzić, jakie specyfikacje ma wirtualna Mazda. Według producenta, gdyby taki samochód rzeczywiście istniał, byłby napędzany 4-wirnikowym silnikiem SkyActiv-R o pojemności 2,6 litra i mocy 562 koni mechanicznych.

Koncepcyjną Mazdę może prowadzić każdy, kto zagra w Gran Turismo Sport. Samochód jest dostępny w grze od 22 maja 2020 roku. Sam sprawdź, jak szybko rozpędzi się do setki. 

Zobacz wirtualną Mazdę RX-Vision GT3:


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. mat. pras. Poniedziałek 25.05.2020