Marki aut, które przejeżdżają na czerwonym świetle

Masz BMW? Zdziwi Cię to zestawienie. Przejazd na czerwonym świetle, to jedno z bardziej niebezpiecznych drogowych wykroczeń. Jednak kierowcy których marek samochodów popełniają je najczęściej?
iStock_80558033_SMALL.jpg

Ileż to razy zdarzyło Wam się na drodze, że światło zmieniło się w najmniej oczekiwanym momencie, wiedzieliście, że nie zdążycie wyhamować i musieliście przejechać na tzw. „późnym żółtym” lub „wczesnym czerwonym”? Albo gdy jechaliście sobie spokojnie ze stałą prędkością i ni z tego ni z owego zielone zmieniło się w żółte i już po prostu nie chciało Wam się zatrzymywać, tylko pojechaliście dalej?

Tego typu przypadki można by mnożyć w nieskończoność. Jak podaje brd24.pl., portal zajmujący się bezpieczeństwem drogowym, w pierwszym półroczu roku 2016 odnotowano, że polscy kierowcy zignorowali „czerwień” aż 59 tys. razy. Daje to ok.300 takich zdarzeń dziennie. Ryzyko jest więc duże, zwłaszcza że każdy taki przypadek może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych konsekwencji. Kierowcy których marek aut są jednak najbardziej skłonni do tego typu brawury?

Wspomniany już portal brd24.pl opublikował statystyki z których wynika, że są to właściciele volkswagenów. Ci przejechali na czerwonym świetle aż 7411 razy. Zaraz za nimi uplasowali się kierowcy opli (5066 naruszeń), renaultów (4580), mercedesów (4372) oraz fordów (4007). W sumie kierowcy tych pięciu marek przejechali na czerwonym 25436. Stanowi to 43 proc. wszystkich tego typu wykroczeń.

Wyniki nie są bardzo zaskakujące, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę powszechność wymienionych aut (może z wyjątkiem mercedesów). Wielu natomiast zdziwi zapewne nieobecność w zestawieniu BMW oraz Audi – w końcu to właśnie kierowców tych dwóch marek posądza się o największe drogowe „buractwo” i brawurę (czym jeździł sławetny Boguś aka „Frog”?).

Może więc warto nieco odpuścić tym biedakom z „beemek” i "audic"? Sami widzicie, że inni kierowcy również mają sporo za uszami. A może nawet więcej.
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. iStock Poniedziałek 12.09.2016

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)