Manhart RQ 900 – Audi RS Q8 na sterydach

Audi RS Q8 to najmocniejszy SUV wyprodukowany przez niemiecki koncert. Manhart Performance stwierdziło, że jego seryjna moc nie jest wystarczająca i można ją “nieco” podkręcić. Tym samym planują powołać do życia RQ 900.
audi-rs-q8-by-manhart (4).jpg

Niemiecki warsztat tuningu samochodów z Wuppertal ujawnił plany zmodyfikowania jedynie 10 egzemplarzy potężnego SUV-a od Audi. Po przerobieniu jego cena ma wzrosnąć z 625 tys. złotych, do blisko 1,3 mln złotych.

Dwukrotny wzrost ceny będzie obejmował wiele zmian zarówno w panelach nadwozia, jak i pod maską. Oryginalna maska zostanie zastąpiona wentylowaną wersją wykonaną w całości z włókna węglowego. Podobny zabieg czeka przednią krawędź spojlera, boczne osłony, przedłużenia nadkoli oraz tylny dyfuzor, w których zostanie zastosowana większa ilość lekkiego materiału.

W kwestii wyglądu zmianie ulegną też felgi. Te w podrasowanej wersji będą miały 23 cale i zostaną wykonane z aluminium. Z kolei z tyłu samochodu będzie można zobaczyć poczwórny wydech.

Samochód zostanie poddany też “transplantacji serca”. Nowy silnik będzie mógł wytworzyć 887 KM zamiast wcześniejszych 592 KM. Dla jeszcze lepszych osiągów zastosowane zostaną w nim większe turbosprężarki.

Na razie nie wiadomo nic więcej na temat wydajności RQ 900, ale można się domyślić, że pobije on na głowę standardową wersję, która rozpędza się do setki w 3,8 sekundy i osiąga prędkość 305 km/h.

ZOBACZ NAJMOCNIEJSZEGO SUVA OD AUDI I MANHARTA:


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. mat. pras. Środa 06.05.2020