Luksusowy kabriolet z Włoch

Motoryzacyjne dzieło sztuki, które pozwoli poczuć ci wiatr we włosach, nawet jeśli jesteś łysy. Pagani zaprezentowało nowy roadster.

1.jpg


Włoska firma, która została założona w 1992 roku ponownie zachwyca. Tym razem projektem kabrioletu, który ma zostać zaprezentowany podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie w marcu 2017 roku. Właściciel koncernu twierdzi, że to jedno najbardziej skomplikowanych dzieł, jakie opuściło ich fabrykę.

Pagani Huayra roadster wyglądem przypomina swojego poprzednika. Z wyjątkiem oczywiście otwartej konstrukcji. Z pewnością jest jednak od niego lepszy.

Jest lżejszy od zamkniętej wersji. Waży 1280 kilogramów. Logicznie rzecz biorąc pozbycie się dachu zawsze powinno powodować spadek wagi. Tak się jednak nie dzieje, ze względu na potrzebę umocnienia innych elementów. Modele otwarte bywają zazwyczaj cięższe.

Skonstruowany został z materiału o nazwie Carbotanium, czyli specjalnej odmiany włókna węglowego. Budulec jest sztywniejszy od tradycyjnego włókna, wykorzystywanego przy produkcji aut.

Szczupła i seksowna sylwetka nie jest jedynym atutem nowej Huayry. Pod maską znajduje się podwójnie doładowany silnik V12 AMG o pojemności 6 litrów i mocy 764 koni mechanicznych.

Nie ma oficjalnych danych dotyczących jego prędkości, ale wolno na pewno jeździć się nie będzie. Znaczy można by jeździć nim szybko, gdyby wszystkie egzemplarze nie zostały już zarezerwowane przez ekscentrycznych milionerów.

Pagani wyprodukowało jedynie 100 sztuk tego cuda. Jest to więc samochód ekskluzywny. Jeden z nich kosztował około 10 milionów złotych. W tym wypadku jeśli chcesz mieć takie auto, musisz zrobić je sam. My już pracujemy w garażu.Dodał(a): Mateusz Kryś /fot.:http://www.pagani.com/ Środa 15.02.2017