Luksusowy jacht z silnikami Rolls Royce'a

Elektryczne silniki generują łącznie moc 1500 KM, przez co łódź może rozpędzić się do 88 km/h. Aerobot zaprezentował koncept luksusowego jachtu S6, który powala swoją elegancją.
gl.jpg

Jacht S6 od studia Aerobot udowadnia swoim wyglądem, że budowa łodzi to nie tylko nauka, ale prawdziwa sztuka. Chociaż na pierwszy rzut oka pojazd wydaje się przerośniętym cygarem, to udało się w nim połączyć luksus i elegancję ze sportową zwinnością i szybkością, co dostarcza użytkownikom niezapomnianych doznań i komfortu.

Mierzy 20 metrów długości i zbudowano go z aluminium oraz włókna węglowego, a wykończono drewnem, dodając eleganckiego sznytu. Wystarczy jedno spojrzenie, aby poczuć ten luksus. Ale przecież łódź to nie tylko piękny wygląd. Liczy się również jej wnętrze, a to robi niemniejsze wrażenie.

S6 napędzane jest dwoma elektrycznymi silnikami wyjętymi wprost z fabryki Rolls Royce’a, czyli MTU V10 2000 M96, generującymi łącznie moc 1500 bhp. Daje to maksymalną prędkość 48 węzłów, czyli jakichś 88 km/h.

Na razie jest to tylko koncept i nie ma żadnych danych dotyczących ceny. Niemniej patrząc na wizualizacje aż chce się przystąpić do abordażu i przejąć tę łajbę.
Dodał(a): Mateusz Olch / fot.: Aeroboat Wtorek 06.06.2017