Luksusowy custom z Polski

Chociaż w ich ręce wpadło wiele drogich samochodów, ostatnio postanowili przerobić malucha. Polska firma jest na ustach wszystkich miłośników luksusowych aut na świecie.
1dd.jpg

O projektach rodzimej firmy rozpisują się media motoryzacyjne na całym świecie. Carlex Design z główną siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach zwróciło na siebie uwagę za sprawą przerabiania wnętrz luksusowych samochodów jak Porsche, BMW, Rolls Royce, czy Lamborghini. Nie stronią też od tańszych aut, bo ostatnio zajęli się tworzeniem wystroju malucha, którego Tom Hanks otrzyma od Polaków.

W 2008 roku Damian Skotnicki założył firmę i prowadzi ją wraz z żoną Roksaną. Pierwszą klientką była właścicielka Forda Sierry, w którym odpadała podsufitka. Naprawiono usterkę, a jednocześnie model przeszedł mały remanent. Zadowolona kobieta wysłała do Carlex Design kolejne osoby i już po niedługim czasie zaczęli zgłaszać się dealerzy samochodów. Dzisiaj o ich usługi proszą głównie osoby zza granicy naszego kraju, posiadający luksusowe auta.

Dlatego też firma otworzyła oddziały w różnych miejscach na świecie. Między innymi w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czechach. Wszystkie pojazdy jakie trafiają w ręce Carlex Design, wyjeżdżają upiększone najlepszymi materiałami, nawet złotem i srebrem. Designerzy przywiązują dużą uwagę do detali, więc wszystko dopracowane jest w najdrobniejszym szczególe. Zatrudnieni są tam artyści, a nie rzemieślnicy, dlatego każdy model jest wyjątkowy.

Praca zaczyna się od rozmowy i poznania preferencji kierowcy, aby jak najlepiej dopasować auto do osobowości i stylu życia użytkownika pojazdu. Potem powstają projekty graficzne, a na koniec wybierane są odpowiednie materiały. Z takim podejściem firma zapewniła sobie zaufanie wśród klientów. Na celowniku designerów są nie tylko samochody, ale również łódki i jachty.

Zainspirowani dokonaniami Carlex Design, sami postanowiliśmy poddać nasze Golfy lekkiemu tuningowi. Niestety skończyło się na przyklejeniu na tylnym zderzaku naklejki z napisem CKM.Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: Carlex Design Poniedziałek 24.04.2017