Lukstorpeda

Pomknij z prędkością ponad 300 km/h Gumpertem Tornante, pojazdem tak męskim, jak mundury wojskowe tworzone niegdyś w firmie Hugo Boss.
Gumpert Tornante


Marka Gumpert działalność rozpoczęła prawdziwym strzałem z Grubej Berty – tworząc w 2005 r. bolid Apollo, bezkopromisowe monstrum, którego naturalnym środowiskiem są tory wyścigowe. Dziś prezentujemy ci model Tornante, drugie dziecko firmy z niemieckiego Altenburga! Nadwozie współtworzyła firma Carrozzeria Touring Superleggera, dzięki niej dwuosobowy bolid wygląda groźnie i elegancko. Do tego imponuje rzadką w wozach sportowych przestronnością, wygodą i praktycznością. Z tyłu znajdziesz nawet bagażnik o imponującej pojemności 200 l. Ale nie daj się zwieść – seksowna karoseria kryje technikę, która nie zostawia wątpliwości co do wyczynowych ambicji pojazdu. Waży on ledwie 1400 kg, co w połączeniu z centralnym silnikiem V8 biturbo o mocy 700 KM gwarantuje osiągi nie z tej ziemi, np. prędkość powyżej 300 km/h.

Jeżeli pozwolisz sobie na szaleństwa, masz szansę przeżyć: w Tornante kierowcę otacza wyczynowa klatka bezpieczeństwa ze stali chromowo–molibdenowej, zaś z przodu znajduje się tzw. „crash box”, rozwiązanie przejęte z bolidów F1 przejmujące energię zderzenia. Cena Tornante osiągnąć ma pół miliona dolarów. Masz tyle? No to gazu!
Dodał(a): Michał Jośko Czwartek 06.09.2012