Lewandowski ma nową furę. To unikat

Bayern Monachium wznowił treningi zawieszone od 11 marca. Na pierwsze od dawna spotkanie z kolegami z drużyny Robert Lewandowski przyjechał najdroższym seryjnym modelem Porsche.


Zawodnicy Bayernu treningi odbywają w małych podgrupach: czterech czterosoobowych i jednej pięcioosobowej. Wszyscy gracze musieli poddać się dwukrotnym testom na obecność koronawirusa, a sam przebieg treningu zorganizowano z zachowaniem zasad dystansu obowiązujących w czasie pandemii.

CZYTAJ TAKŻE: LEWY DAJE KOPNIAKA KORONAWIRUSOWI. PRZEKAŻE SZPITALOM 1 MLN ZŁOTYCH

Jednak nie sam powrót piłkarzy na murawę wzbudził największą sensację, tylko środek lokomocji, którym Lewy udał się do pracy. Czerwone Porsche Speedster jest modelem pochodzącym z limitowanej serii, a jego cena to 1,3 mln złotych.

Cacko Lewandowskiego kryje pod maską benzynowy sześciocylindrowy silnik o pojemności 3968 centymetrów sześciennych. Kierowca ma do dyspozycji 540 KM. Setka pojawia się na liczniku w cztery sekundy, a maksymalna prędkość to 310 km/h.


Konstrukcja samochodu jest połączeniem modelu 911 R z 2016 roku i GT3 z 2017, a do jego budowy wykorzystano głównie materiały kompozytowe. Pokrywa miękkiego dachu jest największym i najbardziej skomplikowanym elementem z tworzywa wzmocnionego włóknem węglowym użytym w historii Porsche.

Powstało dokładnie 1948 egzemplarzy samochodu. Liczba ta nawiązuje do roku, w którym po raz pierwszy w fabrykach kultowej niemieckiej firmy wyprodukowano model 356. 


ZOBACZ TAKŻE: BUGATTI CENTODIECI - MUSISZ BYĆ RONALDO, ŻEBY JE KUPIĆ


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Twitter, mat. prasowe Porsche Wtorek 07.04.2020