Latający samochód kupisz jeszcze w tym roku

20 kwietnia zobaczymy na żywo projekt latającego samochodu, którego prototyp poruszał się z prędkością 200 km/h. Nie wiadomo czy jego następca mu dorówna, ale szybujące auto będzie można nabyć jeszcze w tym roku.
1.jpg

W SKRÓCIE:

200 km/h - z taką prędkością poruszał się prototyp szybującego auta AeroMobil. Słowacka firma 20 kwietnia 2017 roku zaprezentuje nowy model latającego samochodu. Wtedy również będzie można składać na niego zamówienia. Na razie nie wiadomo ile ma kosztować i jakie będą specyfikacje techniczne.

PEŁNA WERSJA:
Latające samochody to przyszłość. Już niedługo na niebie nad Dubajem pojawią się taksówki, z których będą mogli korzystać mieszkańcy, mający dość stania w korkach. Do tego czasu słowacka firma startupowa ma zamiar wypuścić do komercyjnego użytku szybujący w chmurach pojazd.

AeroMobil na swój projekt zebrało 3,2 miliona dolarów, czyli niecałe 13 milionów złotych. Model latającego samochodu mają zaprezentować już 20 kwietnia 2017 roku podczas Top Marques Monaco, a więc pokazu superaut. Wtedy też ma ruszyć sprzedaż i zostaną ujawnione wszelkie specyfikacje techniczne, a przede wszystkim cena, o której na razie nic nie wiadomo.

Posiadamy jednak informacje dotyczące poprzedniego projektu firmy, który był prototypem i nie wszedł do produkcji. AeroMobil 2014 napędzany był zwyczajną benzyną, dostępną na każdej stacji. Żeby wylądować potrzebował pasa o długości niecałych 200 metrów. Jego maksymalna prędkość wynosiła 200 kilometrów na godzinę. Jak to wyglądało w praktyce możecie zobaczyć na poniższym filmiku.


Producent zapewnia, że nowy model spełnia wszelkie wymogi dotyczące ruchu drogowego i powietrznego. Chętni na takie autko będą potrzebowali zarówno prawa jazdy, jak i licencji pilota. Pojazd ma trafić do kupców jeszcze w 2017 roku. I nie próbujcie zgodnie z nową modą na latające samochody doczepić skrzydeł do swojego Golfa. Wypróbowaliśmy to na maluchu, co się źle skończyło.Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: AeroMobil Środa 12.04.2017