Latające taksówki od Ubera

Już niedługo tak może wyglądać miejska taksówka. Uber zaprezentował na targach technologicznych w Las Vegas powietrzne pojazdy przyszłości.
airtaxi_studio2-lg.jpg

Jeśli przyszłość ma wyglądać w ten sposób, to chcemy żeby ona nastała już teraz. Uber podczas CES – targów elektronicznych w Las Vegas – zaprezentował bowiem koncept latających kapsuł do przewożenia ludzi w mieście.Podniebne taksówki mogą zabrać na pokład czterech pasażerów, a każdy z nich może zamówić ją za pomocą inteligentnego zegarka. W czasie podróży natomiast, osoby na pokładzie mogą korzystać z interaktywnej rozrywki umilającej podróż (np. wiadomości), odbywać konferencje biznesowe lub przesyłać dokumenty firmowe. Poniżej możecie zobaczyć symulator lotu taką taksówką.

Na razie nie wiadomo, kiedy tego typu maszyny wejdą do użytku. Niemniej jak twierdzi Mitch Snyder, CEO firmy Bell Helicopter, która stworzyła kapsuły dla Ubera, stanie się to szybciej niż komukolwiek z nas się to wydaje. Liczmy więc, że facet wie, co mówi.Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. materiały prasowe Piątek 12.01.2018