Lamborghini Centenario - wyciek zdjęć

Czy wyciek zdjęć i renderów najnowszego modelu Lamborghini, budowanego specjalnie, by uczcić 100 lat działalności firmy, to kontrolowane podsycanie napięcia czy nieuwaga któregoś z inżynierów?
Lamborghini-Centenario.jpg

Od 3 do 13 marca szwajcarska Genewa będzie gospodarzem jednej z bardziej wyczekiwanych imprez motoryzacyjnych - Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. Podczas imprezy pojawi się mnóstwo nowych pojazdów, prototypów oraz rozwiązań technologicznych, które w przyszłości wejdą do produkowanych seryjnie aut.

Jedną z bardziej wyczekiwanych premier jest projekt Lamborghini. Firma chce uczcić swoje setne urodziny modelem Centenario LP770-4. W połowie lutego do sieci wyciekły grafiki najnowszego pojazdu, ale nie ma pewności czy tak będzie wyglądał finalny efekt. Teraz pojawiło się kolejne zdjęcie, które jest bardzo spójne z wcześniejszymi. Najświeższe Lambo wygląda jak zwykle spektakularnie.Firma z Sant'Agata nie podaje jeszcze zbyt wielu szczegółów na temat najnowszego modelu, ale co nieco już wiemy. Ma być zbudowany na bazie Huracana, ale zostanie wydłużony. Napędzać go będzie z kolei silnik z Aventadora – 6,5-litrowa V12 rozkręcona do 770 koni mechanicznych. Podobno pierwszą `setkę` pokona w 2,8 sekundy i rozpędzi się maksymalnie do 345 km/h. Centenario będzie bardzo ograniczoną produkcją. Ma powstać 20 wersji coupe i 20 roadsterów, a każdy będzie rzekomo kosztował 2,5 miliona dolarów, czyli na chwilę obecną około 10 milionów złotych.

Rendery nie zawsze przedstawiają koncept w pełni, ale po tych obrazach możemy się domyślać, że będzie to kolejne arcydzieło Włochów.


Dodał(a): Paweł Janusz Poniedziałek 29.02.2016