Lambo V12 Vision Gran Turismo. Wirtualny hipersamochód

Podczas finału FIA Certified Gran Turismo Championship w Monte Carlo Lamborghini pokazało pełnowymiarowy prototyp modelu V12 Vision Gran Turismo.

B7F5D79A-3421-4950-B9B7-4286D874E443.jpeg

Wyjątkowy samochód nie trafi jednak do sprzedaży. Stanie się natomiast elementem gry Gran Tursimo Sport, w której pojawi się już wiosną 2020 roku. Samochód pokazany w Monte Carlo nie trafi więc na prawdziwy tor, ale będzie miał szansę się wykazać na PlayStation.

W świecie, w którym luksusowe hipersamochody trafiają do gier, a nie salonów sprzedaży, projektanci mogą sobie pozwolić na naprawdę dużo. W związku z tym nowe Lamborghini wygląda jak żywcem wyjęte z futurystycznego plakatu powieszonego w pokoju nastolatka w latach 80. Jego bryła jest tak skomplikowana, że ciężko zdecydować, który z elementów to drzwi, a który to dach. Niemniej jednak całość sprawia niezwykle harmonijne wrażenie.


Mitja Borkert – dyrektor Lamborghini Design Center wyjaśnił, że celem tego futurystycznego projektu było stworzenie najlepszego gamingowego auta dla młodych graczy, którzy kochają włoską markę. Dodał również, że stworzenie wirtualnego samochodu było doskonała okazją do pokazania pełni zdolności i talentu projektantów.

Od technologicznej strony, projektowi przyświecały dwie idee – hybrydyzacja i zastosowanie możliwe najlżejszych materiałów. W związku z tym, że stosunkowo niedawno Lamborghini zaprezentowało swoja pierwszą hybrydę, w nowym koncepcie zastosowano to samo rozwiązanie. V12 Vision jest napędzany tym samym silnikiem co Lamborghini Sian. A to oznacza, że pod maską czai się 819 KM a setka pojawia się na liczniku w 2,8 sekundy. Maksymalna prędkość to 350 km/h.


Pozostałe szczegóły są nieznane. Pozostaje więc jedynie czekać na oficjalny debiut w Gran Turismo.


ZOBACZ TAKŻE: TESLA CYBERTRUCK. PANCERNA BLACHA I 3 SEKUNDY DO SETKI

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Lamborghini Poniedziałek 25.11.2019