Kubica coraz bliżej F1? Obecny mistrz świata jego nowym menadżerem

Robert Kubica ma nowego menadżera. Jest nim były kierowca Formuły 1, Nico Rosberg, który w ubiegłym roku zakończył karierę, dosłownie kilka dni po wywalczeniu tytułu.


Ostatnimi czasy temat powrotu Roberta Kubicy do wyścigów na najwyższym poziomie nie przestaje zajmować ekspertów i obserwatorów. Teraz wiele wskazuje na to, że sprawa jest zdecydowanie poważniejsza i bardziej realna niż komukolwiek się wydawało.

Wszystko przez to, że Polak ma nowego menadżera. Został nim Nico Rosberg, czyli wciąż aktualny mistrz świata w wyścigach Formuły 1. Niemiec w 2016 roku wywalczył ten tytuł z zespołem Mercedes AMG Petronas F1 Team i niedługo później ogłosił zakończenie kariery kierowcy. Teraz wraca do Formuły 1 w nowej roli i ma pomóc Kubicy w powrocie na szczyt.

Sam Robert jest tym faktem zachwycony. Jak powiedział w wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Bild”, z Rosbergiem zna się od dawna, kiedy to jeszcze jako dzieci obaj startowali w wyścigach kartingowych. Polski kierowca ma więc nadzieję, że ta współpraca zdecydowanie zbliży go do Formuły 1.

Są na to duże szanse, tym bardziej że Kubica podczas wakacyjnych testów na węgierskim torze Hungaroring spisywał się świetnie. Powrót do Renaulta wydaje się jednak mało prawdopodobny, ponieważ francuska drużyna ma już zakontraktowanych dwóch kierowców na kolejny sezon. Spekuluje się jednak, że Polak mógłby zająć miejsce Felipe Massy w zespole Wiliamsa. Miejmy więc nadzieję, że z pomocą Rosberga tak się rzeczywiście stanie.


ZOBACZ TEŻ SEKSOWNĄ DZIEWCZYNĘ I SAMOCHODY


Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. instagram.com/kubicaofficial/ Piątek 15.09.2017