Koncept Jaguara za 11,5 mln zł

BlackJag to koncept Jaguara z 2004 roku. 10 lat czekał, by ponownie ujrzeć światło dzienne. Jego twórca wystawił właśnie auto na sprzedaż za 11,5 miliona złotych!
blackjag1.jpg

belka_autostuff.jpg
W 2004 roku na salonie w Genewie BlackJag zachwycał jako następca mocarnego modelu XF10. Przód przypomina nieco Bugatti Veyrona i tu podobieństwa się nie kończą. Jaguar obecnie ma silnik o potężnej mocy 900 KM, czyli 101 mniej niż Francuz. Jednostka napędowa to 7-litrowa V10, która fabrycznie dysponowała 640 końmi mechanicznymi, jednak projektant auta - Erwin Loe Himmel – zażyczył sobie powiększenia stajni.

blackjag2.jpg
Wóz rozpędza się do pierwszej `setki` w 3,8 sekundy, a kończy przyspieszać na 336 km/h. centralnie umieszczony silnik bardzo dobrze stabilizuje pojazd, a sekwencyjna skrzynia sprawia wrażenie jakbyś miał do czynienia z rajdówką. I tu też są pokrewieństwa. Erwin Loe Himmel wzorował się na Formule 1 tworząc ten oryginał.

blackjag3.jpg
Obstawiamy, że pan Himmel doskonale wiedział co robi, trzymając 10 lat BlackJaga pod płachtą. Takiego wozu nie kupisz nigdzie, bo nigdy nie wszedł do sprzedaży seryjnej, więc jest jedynym egzemplarzem. Smaku dodaje też fakt, że to auto koncepcyjne, a takie nieczęsto można nabyć. Projektant ma talent do tworzenia pięknych pojazdów, ale i do inwestycji.


blackjag4.jpg


Dodał(a): fisci Sobota 31.05.2014