Kombi nie musi być nudne!

Samochody typu kombi ceni się za praktyczność i gani za kiepską stylistykę. Nowy Ford Mondeo jest zaprzeczeniem tego trendu.
ford-mondeo-kombi.jpg


Wygląd Mondeo

Do tej pory, nadwozie kombi kojarzyło się raczej z samochodami pozbawionymi jakiegokolwiek seksapilu i emocji - ot, proste rozwiązanie dla ekip budowlanych czy tatusiów z dziećmi, niejako automatycznie wysyłające w świat wiadomość o tym, że jego właściciel to nudziarz, automatycznie wyśmiewany przez kolegów, którzy wciąż mogą sobie pozwolić na przebieranie pomiędzy kolejnymi sportowymi coupe. Design Mondeo kombi to jednak dowód na to, że samochody rodzinne wcale nie muszą być nudne! Zaparkowane pod siedzibą korporacji Mondeo wzbudzi zazdrość kolegów z pracy i zwróci uwagę koleżanki zza biurka!

Cóż, jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny, Ford Mondeo kombi obecnej generacji zdecydowanie zwraca uwagę. Ten samochód trudno pomylić z jakimkolwiek innym właśnie ze względu na design nadwozia, który w skrócie określić można mianem konserwatywnie eleganckiego. Pod tym względem, kombi przedstawiciela Forda w klasie średniej można swobodnie porównać z klasycznym garniturem - podobnie jak to ubranie, Mondeo kombi zawsze dobrze wygląda. Niezależnie od tego, czy służy jako auto firmowe czy też samochód do wyjazdu na rodzinne wakacje, jego design niemal zawsze będzie pozytywnie się wyróżniał. Zresztą, więcej zobaczyć można na http://www.ford.pl/Samochody_osobowe/NowyFordMondeo/Wzornictwo

I choć samochód ten pod względem wymiarów należy do największych w swojej klasie, nadwozie absolutnie tego nie zdradza. Linie karoserii pełne są dynamizmu, który niemal automatycznie kojarzy się z autami sportowymi. Szybki rzut oka na przednią część nadwozia i trudno pozbyć się wrażenia, że patrzy się nie na rodzinne kombi, lecz raczej na mocne i dynamiczne coupe! Ogromny wlot powietrza w połączeniu z wąskimi światłami sprawią, że widok takiego Mondeo w lusterku wstecznym zmusi kierowców poprzedzających aut do ustępowania drogi!

Wnętrze

W samochodach rodzinnych najważniejsza jest przestronność wnętrza, a pod tym względem Ford Mondeo kombi naprawdę ma czym się pochwalić. Klapa bagażnika skrywa kufer o wielkości aż 525 litrów! Mondeo kombi idealnie zatem sprawdzi się podczas rodzinnych wyjazdów na wakacje - przestronny bagażnik o bardzo równym kształcie ułatwiającym zapakowanie rzeczy pozwoli na zabranie wszystkich niezbędnych przedmiotów. A gdyby nagle pojawiła się konieczność przewiezienia lodówki czy mebli w czasie przeprowadzki, przestrzeń bagażową można powiększyć aż do 1630 litrów!
Jeśli mowa o dalekich podróżach, to warto wspomnieć o komfortowej tylnej kanapie. Projektanci pracujący dla firmy z Kolonii zadbali o to, by nawet najdalsza podróż nie była męczarnią - swobodnie zasiądzie tam trójka dzieci (tak, trzy foteliki wejdą bez problemu!) lub dwóch dorosłych (nawet jeżeli są to rośli mężczyźni). Również pod względem miejsca w przednim rzędzie Mondeo kombi wyróżnia się na tle konkurencji. Szeroki zakres regulacji fotela kierowcy sprawi, że praktycznie każdy znajdzie tu idealną pozycję dla siebie, a dzięki bardzo dobrze wyprofilowanym fotelom nawet dalekie wyjazdy nie powinny być męczące dla kręgosłupa.

Historia modelu

To już piąta generacja niezwykle popularnego modelu niemieckiej marki. Kombi Forda w klasie średniej sprzedaje się doskonale co chyba nie dziwi, biorąc pod uwagę jego walory praktyczne (każda kolejna generacja przoduje w swoim segmencie) oraz elegancki wygląd. Gama silników EcoBoost zapewni naprawdę sporo przyjemności z prowadzenia tego auta. W najmocniejszej wersji Mondeo osiąga moc aż 240 koni mechanicznych, co w połączeniu z doskonale zestrojonym układem jezdnym sprawia, że jazda tym samochodem przypomina prowadzenie sportowego hatchbacka, a nie rodzinnego kombi!
Dodał(a): ckm.pl / artykuł powstał przy współpracy z Ford Piątek 24.06.2016