Kolekcjoner rekordów

Najciaśniejszy bączek - jakkolwiek to brzmi – to nowy rekord kaskadera z Wielkiej Brytanii. Chodzi o wykonanie obrotu autem o 360 stopni między innymi nieruchomymi samochodami. Alastair gościł już u nas z innymi rekordami.
rekord-bączek.jpg

Alastair Moffatt to Brytyjczyk, który dzierży kilka Rekordów Guinnessa w ekwilibrystyce na czterech kołach. Jak sam o sobie mówi – jest dobry w parkowaniu. Bo większość jego wyczynów dotyczy „wstawienia” auta w ciasne luki, w które normalny człowiek nie wjedzie, łamiąc się nawet na dziesięć razy.

Tym razem Alastair Moffatt wziął się za kręcenie bączków, donutów czyli obrotów o 360 stopni. Ćwiczył parę miesięcy, zanim postanowił wykonać nowy popisowy numer przed większą publiką. Aż w końcu zasiadł za kółkiem Subaru BRZ i postanowił się pokręcić. W pojeździe nie dokonywano żadnych modyfikacji na tę okazję, a wszystkie systemy wspomagające kierowcę zostały wyłączone.

Obecny rekord to wykonanie piruetu w przestrzeni o 250 cm większej niż długość auta, którym podejmowana jest próba. Alastair chciał urwać z tego wyniku 25 cm. Zobacz, czy jak robi to Brytyjczyk.


Dodał(a): Rich Giański Wtorek 26.01.2016