Kolekcja 7 tys. aut w garażu

Wyobraź sobie kolekcję aut tak wielką, że nie jesteś w stanie zapamiętać wszystkich marek i modeli. No to teraz pomnóż to razy 50.
garaż sułtana brunei


Myślałeś, że amerykańscy, czarnoskórzy raperzy mają wypasione fury w swoich przerośniętych garażach? A może kolekcja Jaya Leno robi na tobie wrażenie – 100 samochodów i drugie tyle motocykli. Jak się okazuje – największy motoryzacyjny kolekcjoner świata ma kilkadziesiąt razy więcej aut niż wspomniany prowadzący talk show. Może nie ma większego fejmu niż najpopularniejszy polski najemca Ferrari – Piotr Kukulski aka PiKej, ale zbiór 7 000 wehikułów w jednym miejscu robi wrażenie na absolutnie każdym.

Naszym bohaterem i człowiekiem, z którym chcielibyśmy się jak najszybciej zaprzyjaźnić jest sułtan Brunei - Hassanal Bolkiah. Oprócz funkcji głowy państwa, jest premierem i ministrem obrony narodowej. Nic więc dziwnego, że zgromadził tak pokaźną kolekcję. Za pracę na kilku stanowiskach należy się godziwe wynagrodzenie. A jeśli do tego jest się ministrem finansów, to można się domyślać, gdzie sułtan przekierowuje nadwyżki budżetowe. Oprócz tego oczywiście śpi na petrodolarach.W jego olbrzymim garaż, po którym najlepiej przemieszczać się właśnie samochodem. W kolekcji ma ok. 600 egzemplarzy Rolls Royce`ów, 300 Ferrari, dziesiątki Porsche, Lamborghini i właściwie każdy pojazd jaki tylko wymienisz, włącznie z limitowanymi do kilku sztuk autami kolekcjonerskimi. Ma nawet londyńskie taksówki... Wartość garażu to około 5 miliardów dolarów, wartość sułtana – 40 miliardów zielonych. 66-letni Hassanal miał już kilka żon, więc możesz spróbować wyprawić swoją siostrę na egzotyczne wakacje żeby pokręciła się w okolicy pałacu władcy Brunei. Jeśli nie zostanie tam na dłużej, to przynajmniej, jeśli jest urodziwa, wróci jakimś nędznym Mercedesem.

Niestety nie ma oficjalnego filmu z garażu sułtana Brunei, bo pewnie film ze wszystkimi utrwalonymi egzemplarzami trwałby kilka godzin, ale są te kręcone "kalkulatorami", więc co nieco możemy podejrzeć.Dodał(a): buddy Niedziela 12.05.2013